Seelik

Allikas: Vikitsitaadid
Redaktsioon seisuga 17. oktoober 2020, kell 17:30 kasutajalt Pseudacorus (arutelu | kaastöö)
Maksipikkuses mustlasseelikud
Muhu seelikukangas
Daamid miniseelikuis. Buenos Aires 1967

Seelik (arhailisemas keelepruugis ka undruk, kört, prunts) on alakeha katteks mõeldud, tavaliselt vöökohale kinnitatav (harilikult) naiste rõivaese.


  • [Jaan:] "Ütlesin Leenale, et kui preili hakkab peremeheks ja perenaiseks korraga, siis peavad tal ka seelik ja püksid korraga olema."
Heinamaa rõkkas naerust.
"Just nii – seelik ja püksid korraga," vastas perenaine. "Muidu tänapäev ei saa, sest pükstekandjaist kipub puudus kätte."


  • Korraga jääb punapea vait ja neelab mitu korda järjestikku: kirikusse ilmub Raja peretütar, aeglaselt altari poole sammudes. /---/ Kuslap seisab pisut eemal ja on valmis kuulma niihästi jumala kui inimeste sõna. Temast on kaugel kõik maised ihad, tema meelde tärkab aeg-ajalt ainult homse päeva tööplaan. Tema ei nõua oma saatuselt muud midagi, kui aga tulev päev oleks eelmisega samane. Ja saatus omalt poolt ei paku talle ka midagi, vaid laseb teda sammuda vaikselt oma kitsast rada, nagu neid palju sammub. Mis läheb see Tiuksule korda, et keegi kahisevas siidseelikus kirikusse tuli ja tema punapealine koolivend sellele neiule õieli kaelal järele vahib.


Kleit helesinine ja seelik roosa -
noist kahest valima pean kelle,
sest armsad mõlemad mu südamelle
kleit helesinine ja seelik roosa!
Vist oleks õndsam eneselle
truuks jääda nii kui bernardiin
keskajal palvetaden aian sellen
Kolmainsale, tonsuuri pleekiden.
Kaks kleiti: helesinine ja roosa,
et süda noorustule leekiden
mul sulab põvven nagu margariin.


  • Iseenesest ei tähenda üks laimujutt palju, pealegi kui selletaolisi järjest ringi liigub ja mõlemast soost seelikukandjaid leidub, kes nendest lõbu tunnevad.


  • Sukad tõmmatakse jalga, kandes hoolt sukajoonte otsese jooksu eest. Lakknahast kott viiakse õue jalutama. Taftist seeliku all kahiseb petticoat. Asjade eest on makstud, nüüd tuleb neid teistele näidata. (lk 47)

Välislingid

Vikipeedias leidub artikkel