Alakaalulisus

Allikas: Vikitsitaadid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Proosa[muuda]

  • Kodanik tahtis ka isamaalane olla, läks verd andma. Vaatas pilti, kuidas Illar Hallaste doonorilaual pikutab, mõtles, et satub ka ajalehte, vähemalt "Liivimaa Kroonikassegi". Aga kodanikule öeldi ära, tema verega polevat midagi peale hakata. Kodanik vaeseke kaaluvat vähem kui viiskümmend kilo, sellepärast temalt verd ei võeta. Nüüd sai kodanik aru, miks nii vähesed Riigikogu liikmed doonoriks käisid — eks nad ole suure tööga kõik pilbaskõhnaks jäänud. Valitsusest ei läinud keegi kaalukausilegi, äkki tõmbetuul puhub minema. (lk 9)
    • Astrid Reinla, "Kodanik tahab isamaad teenida", rmt: Astrid Reinla, "Kodanik on loll", 1994, lk 9–10


  • Kodaniku tütar, tudengineiu, teab kõnelda, kuidas mujal maailmas rahamuresid lahendatakse, Richard Brautigani äsjatõlgitud romaania "Abort" näiteks läheb peategelase girlfriend ülikooli õpperaha teenimiseks topless ettekandjaks. Tütargi tõotab minna. Ülikooli kohvikusse või siis "Sinimandriasse", Kodaniku meelest on ettekandja amet nagu iga teinegi; aga kui ta on sõnaraamatust järele vaadanud, mis topless tähendab, kukub ta koledasti sõimama. Et vabariik tahab röövida tema perekonna viimasegi au ja väärikuse.
Pisipoeg sõnab õpetlikult, et nii lahja lobi peal kasvanud tüdrukut topless'iks ei võetagi, peletab kõik kliendid eemale – et elagu õde pealegi õppelaenust edasi, kui ta korralikku äri teha ei mõista. (lk 15)
  • Astrid Reinla, "Kodanik ähvardab kaaperdada", rmt: Astrid Reinla, "Kodanik on loll", 1994, lk 15–16