Erinevus lehekülje "Robinson Crusoe" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
P (Robot: muudetud 1 intervikilinki, mis on nüüd andmekogus Wikidata)
== Tsitaadid ==
 
* Hiljem olen ma sageli tähele pannud, kui kohatu ja mõistusevastane on inimeste, eriti noorte[[noor]]te inimeste suhtumine neisse kaalutlustesse, millest nad sellistel puhkudel peaksid juhinduma: ei häbeneta patustada, aga häbenetakse kahetseda; ei häbeneta korda saata tegusid, mille eest inimene õigusega narri nime peaks kandma, aga häbenetakse aru pähe võtta ja mõistliku inimese [[elu]] elada.
 
* Nii see on, et mitte kunagi ei näe me oma olukorda õiges valguses, enne kui [[oma]] nahal veel hullemat tunda saame, ja kunagi ei oska me hinnata neid hüvesid, mis meil on, enne kui neist ilma oleme jäänud.
 
* Missugune Kõigevägevama mängukann on inimese elu! Ja kui kummaliselt muutuvad meie kiindumused, kui me teistesse tingimustesse satume! Täna me armastame seda, mida me homme juba vihkame; täna ihaldame seda, millest homme kõrvale hoiame; täna soovime seda, mida homme kardame ja millest mõtleminegi meile hirmu[[hirm]]u peale ajab.
 
* Ma olen kogu oma elukäiguga elavaks hoiatuseks neile, keda on tabanud inimkonna üleüldine katk, millest (niipalju, kui ma tean) johtuvad pooled hädad ja õnnetused; ma pean silmas[[silm]]as seda, et [[inimesed]] pole rahul osaga, mida [[Jumal]] ja loodus meile on määranud.
 
* Tänulikkus ei kuulu inimese sünnipäraste vooruste hulka ja inimesed ei juhindu oma tegudes mitte niivõrd endale võetud kohustusest kui loodedavast kasust.
31

muudatust

Navigeerimismenüü