Sõda: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 79 baiti ,  3 aasta eest
resümee puudub
(Already on Wikidata.)
Resümee puudub
[[Image:F-4B_VF-151_CV-41_TU-95.jpg|200px|thumb|right|Ma ei tea, milliste relvadega hakatakse võitlema Kolmandas maailmasõjas, kuid Neljandas lähevad käiku kivid ja kaikad ~ [[Albert Einstein]] ]]
 
[[w:Sõda|'''Sõda''']] on riikide[[riik]]ide või muul teel organiseerunud inimgruppide vahel toimuv organiseeritud relvavõitlus. Sõda on [[diplomaatia]] jätkumine militaarsete vahendite abil[[abi]]l, mis viib tavaliselt relvastatud kokkupõrkeni kahe või enama osapoole vahel.
 
* Kuni eksisteerivad suurriigid, on sõda vältimatu.
** [[Albert Einstein]]
 
* [[Rahu]] ei saavuta mitte jõu, vaid mõistmisega.
** [[Albert Einstein]]
 
** [[Voltaire]]
 
* Kõik, mis on siin ilmas kurjuse jõudude võidule pääsemiseks vajalik, on piisava hulga heade[[hea]]de inimeste tegevusetus.
** [[Edmund Burke]]
 
** [[Bertrand Russell]]
 
* Sõda. [[Põrgu]], kuhu kaovad [[noorus]] ja [[naer]].
** [[Siegfried Sassoon]]
 
** [[Colman McCarthy]]
 
* Sõda on nagu [[armastus]] - alati leiab see mingi võimaluse.
** [[Bertolt Brecht]]
 
* Me sõdime, et elada rahus.
** Partei loosung [[George Orwell|George Orwelli]] raamatus [[1984]].
 
* Sõda on [[oma]] olemuselt hävitamine, ja mitte tingimata inimelude, vaid inimtöö produktide hävitamine. Sõda on viis, kuidas tükkideks lasta, stratosfääri pillutada või merre uputada tarbeaineid, mis võiksid muidu masse liiga mugavaks ja lõppkokkuvõttes liiga arukaks muuta.
** [[1984|''"1984"'']]
 
** [[John Irving]]u teosest "[[Veemeetodimees]]".
 
* Lahing oli lõppenud. Kaotasime langenutena umbes kolmteist tuhat meest[[mees]]t. Kolmteist tuhat mõistust, mälu, armastust, tunnetust, kolmteist tuhat maailma[[maailm]]a, universumit - sest inimmõtte universum on suurem kui universum [[ise]] -, ja kõik üksnes selleks, et vallata mõnisada jardi tarbetut pori.
** [[John Fowles]] raamatus [[Maag|"Maag"]]
 
* Mehed armastavad sõda, sest see lubab neil näidata, et nad ajavad tõsist asja. Nad nimelt arvavad, et kui mitte muidu, siis vähemalt sõja ajal ei tohi naised nende üle naerda. Sõjas võivad nad naise tahteta objekti staatusse alandada. Selles seisnebki põhiline sugudevaheline erinevus. Mehed näevad objekte, naised näevad objektidevahelisi suhteid. Kaaluvad, kas objektid vajavad teineteist, armastavad teineteist, sobivad teineteisega. See on üks eriline tundedimensioon, mis meil meestel puudub, ja mille tõttu sõda on iga tõelise naise silmis[[silm]]is tülgastav - ja absurdne. Tahate, ma ütlen teile, mis sõda on? Sõda on psühhoos, mida põhjustab võimetus näha suhteid. Meie suhteid ligimestega. meie suhteid majanduslike ja ajalooliste oludega. Ja eelkõige meie suhteid olematusega. Surmaga[[Surm]]aga.
** [[John Fowles]] raamatus [[Maag|"Maag"]]
 
{{Vikipeedia}}
 
[[Kategooria:Teemad]]
8721

muudatust

Navigeerimismenüü