Erinevus lehekülje "Boriss Šeremetev" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Boriss Petrovitš Šeremetjev''' (1652 – 1719) oli Vene vägede ülemjuhataja ja kindralfeldmarssal Põhjasõja ajal.
 
* Mu isand, ei ole enam midagi hävitada!... Kõik kohad on tühjad ja lagedaks tehtud. Mehi, naisi ja lapsi on võetud vangi tuhandete kaupa, samuti hobuseid ja veiseid. Keda kaasa ei saadud võtta, pisteti läbi või raiuti tükkideks. Kogu Liivimaa ja osa Eestimaast[[Eesti]]maast on tühi, et kohad on veel ainult kaardil olemas. Kõik need aga, kes on läinud pakku soodesse ja rabadesse, hoiavad [[nüüd]] minu arvates kindlasti sinu poole.
** Vastuseks tsaar [[Peeter I]] korraldusele hävitada 1703. aastal Ida- ja Lõuna-Eestisse korraldatud järjekordsel suuremal rüüsteretkel kõik, mis tee peale jääb.<ref name="EYS_01092006"/>
 
* Veiseid ja eestlasi võtsime hulgakaupa vangi. Lehma saab nüüd kolme, lamba kahe, lapse ühe denga eest, suurem laps maksab grivna, atõni eest saab neli tükki. Terve [[Tartu]] maakond on rüüstatud ja tühi. Sakslasi võtsime 140 kinni. Kui palju eestlasi oli, ei tea öelda, kasakad klaarisid selle asja omavahel… Tervel vaenlase maal Tallinnast[[Tallinn]]ast Riiani on kõik puru, peale Tallinna ja [[Pärnu]] ja mõne harva mõisa mere ääres. Linnad ja alevid on veel ainult maakaardil olemas.
** Peeter Esimesele Põhjasõja ajal.<ref name="EYS_04022003"/>
 
8721

muudatust

Navigeerimismenüü