Erinevus lehekülje "Robinson Crusoe" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
'''"Robinson Crusoe"''' on [[Daniel Defoe]] väljamõeldud tegelase Robinson Crusoe autobiograafiana esitatud romaan, mis esmakordselt avaldati 1719. aastal[[aasta]]l. Crusoe veetis laevaõnnetuse tagajärjel 28 aastat üksikul saarel.
 
== Tsitaadid ==
* Nii see on, et mitte kunagi ei näe me oma olukorda õiges valguses, enne kui [[oma]] nahal veel hullemat tunda saame, ja kunagi ei oska me hinnata neid hüvesid, mis meil on, enne kui neist ilma oleme jäänud.
 
* Missugune Kõigevägevama mängukann on inimese [[elu]]! Ja kui kummaliselt muutuvad meie kiindumused, kui me teistesse tingimustesse satume! Täna me armastame seda, mida me homme juba vihkame; täna ihaldame seda, millest homme kõrvale hoiame; täna soovime seda, mida homme kardame ja millest mõtleminegi meile [[hirm]]u peale ajab.
 
* Ma olen kogu oma elukäiguga elavaks hoiatuseks neile, keda on tabanud inimkonna üleüldine katk, millest (niipalju, kui ma tean) johtuvad pooled hädad ja õnnetused; ma pean [[silm]]as seda, et [[inimesed]] pole rahul osaga, mida [[Jumal]] ja loodus meile on määranud.
8721

muudatust

Navigeerimismenüü