Erinevus lehekülje "Herman Melville" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
[[Pilt:Herman_Melville_by_Joseph_O_Eaton.jpg|pisi|Herman Melville 1873. aastal. Joseph Oriel Eatoni maal]]
'''Herman Melville''' (1819-1891) oli Ameerika Ühendriikide kirjanik, tuntud eelkõige kuiromaani "Moby Dicki" autorautorina.
 
==[[Moby Dick]]==
(tsitaadid''Tsitaadid Eesti Raamatu 1974. aasta väljaandest), tõlkinud Juhan Lohk ja Ülo Poots.''
 
* Kõigis suursugustes asjades on omajagu melanhooliat[[melanhoolia]]t. (lk 95)
* Ma ei luba midagi [[Täiuslikkus|täiuslikku]], sest iga asi, mis eeldatakse täiuslik olevat, peab juba samal põhjusel tingimata puudulik olema. (lk 160)
* Pean nüüd oma [[vaal|tsetoloogilise]] süsteemi jätma seisma niisama lõpetamatult nagu Kölni suure katedraali, mille pooliku torni otsas seisab ikka veel kraana. Esimesed arhitektid viivad ainult väikesed hooned katuse alla, tõeliselt suurejooneliste ehituste lõpuleviimine jääb tulevastele põlvedele. Hoidku jumal mind midagi lõpetamast. Terve see raamat on ainult visand, ei, ainult visandi visand. Oo Aeg, Jaks, Raha ja Kannatlik Meel! (lk 172)
* Selles veidras ja segases asjanduses, mida nimetame eluks[[elu]]ks, tuleb ette kummalisi silmapilke ja olukordi, kus inimene tervet maailma peab üheksainsaks halvaks naljaks, mille mõtet ta küll vaid uduselt taipab, kuid on kindel, et seda ei tehta kellegi muu kui tema arvel. (lk 258)
* Tüvest kasvavad oksad, okstest raad; nii kasvavad produktiivse teema puhul peatükid. (lk 323)
 
==Välislingid==
{{Vikipeedia}}
 
{{JÄRJESTA:Melville, Herman}}
22 545

muudatust

Navigeerimismenüü