Erinevus lehekülje "Herman Melville" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
* Ma ei luba midagi [[Täiuslikkus|täiuslikku]], sest iga asi, mis eeldatakse täiuslik olevat, peab juba samal põhjusel tingimata puudulik olema. (lk 160)
* Pean nüüd oma [[vaal|tsetoloogilise]] süsteemi jätma seisma niisama lõpetamatult nagu Kölni suure katedraali, mille pooliku torni otsas seisab ikka veel kraana. Esimesed arhitektid viivad ainult väikesed hooned katuse alla, tõeliselt suurejooneliste ehituste lõpuleviimine jääb tulevastele põlvedele. Hoidku [[jumal] mind midagi lõpetamast. Terve see [[raamat]] on ainult visand, ei, ainult visandi visand. Oo [[Aeg]], Jaks, [[Raha]] ja Kannatlik Meel! (lk 172)
* Selles veidras ja segases asjanduses, mida nimetame [[elu]]ks, tuleb ette kummalisi silmapilke ja olukordi, kus [[inimene]] tervet maailma peab üheksainsaks halvaks [[nali|naljaks]], mille mõtet ta küll vaid uduselt taipab, kuid on kindel, et seda ei tehta kellegi muu kui tema arvel. (lk 258)
* Tüvest kasvavad oksad, okstest raad; nii kasvavad produktiivse teema puhul peatükid. (lk 323)
* Kahelda kõigis maistes asjades ja intuitiivselt tunnetada mõningaid taevasi asju - see kombinatsioon ei sigita ei uskujaid ega uskmatuid, kuid õpetab inimesi mõlemasse ühtviisi suhtuma. (lk 407)
 
 
==Välislingid==

Navigeerimismenüü