Kunstiline kujund: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikitsitaadid
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
PResümee puudub
1. rida: 1. rida:
'''Kujund''' on eri valdkonnas erinevaid asju tähendav mõiste. Kunstiloomingu kategooriana tähendab see [[reaalsus]]e tunnetamise ja representeerimise moodust ja vormi, kirjanduses [[keel]]elist väljendusrikkust taotlevat [stiil]]ivõtet, [[filosoofia]]s objekti subjektiivset peegeldust, [[matemaatika]]s punktihulka tasandil või ruumis.
'''Kujund''' on eri valdkonnas erinevaid asju tähendav mõiste. Kunstiloomingu kategooriana tähendab see [[reaalsus]]e tunnetamise ja representeerimise moodust ja vormi, kirjanduses [[keel]]elist väljendusrikkust taotlevat [[stiil]]ivõtet, [[filosoofia]]s objekti subjektiivset peegeldust, [[matemaatika]]s punktihulka tasandil või ruumis.


* Kujund sisaldab puuduvat ja kohalolevat, meeldivat ja ebameeldivat. - Kahetähenduslik salakiri: üks [[tähendus]] on selge ja sellega on öeldud, et tähendus on peidetud.
* Kujund sisaldab puuduvat ja kohalolevat, meeldivat ja ebameeldivat. - Kahetähenduslik salakiri: üks [[tähendus]] on selge ja sellega on öeldud, et tähendus on peidetud.

Redaktsioon: 21. juuni 2020, kell 13:37

Kujund on eri valdkonnas erinevaid asju tähendav mõiste. Kunstiloomingu kategooriana tähendab see reaalsuse tunnetamise ja representeerimise moodust ja vormi, kirjanduses keelelist väljendusrikkust taotlevat stiilivõtet, filosoofias objekti subjektiivset peegeldust, matemaatikas punktihulka tasandil või ruumis.

  • Kujund sisaldab puuduvat ja kohalolevat, meeldivat ja ebameeldivat. - Kahetähenduslik salakiri: üks tähendus on selge ja sellega on öeldud, et tähendus on peidetud.
  • Maja on kogum kujundeid, mis pakuvad inimesele tõendeid või illusioone stabiilsusest. (lk 54)
  • Kõik kujundid on head juhul, kui me neid kasutada oskame. (lk 67)
  • Kujund on raam, mis piirab seda ainulaadset, mis on olemas, kuid mille väljendamiseks pole veel kokkuleppelist märki, sõna, sümbolit, mis kõigile annaks automaatselt aimu sellest kõnealusest."
    • Hando Runnel, "Kujund kunstis". - Hando Runnel, "Ei hõbedat, kulda" Tallinn: Eesti Raamat 1984, lk 26–29


Kujund on silmamuondus

Jaapani haikus
on kujund siadusega
ära kielatud