Erinevus lehekülje "Leszek Kołakowski" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
Eesti keeles on tema teostest ilmunud "Horror metaphysicus" (tõlkinud Triin Kallas; Tallinn: Valgus, 2000), "Religioon: kui Jumalat ei ole olemas. Jumalast, kuradist, patust ja nn. religioonifilosoofia teistest muredest" (tõlkinud [[Joel Sang]]; Tallinn: Vagabund, 2004), "Miniloengud maksiprobleemidest" (tõlkinud [[Hendrik Lindepuu]]; Laiuse: Hendrik Lindepuu Kirjastus, 2007. 2. trükk 2019), "Mida küsivad meilt suured filosoofid" (tõlkinud Hendrik Lindepuu; Tartu: Hendrik Lindepuu Kirjastus, 2012), "Revolutsioon kui ilus haigus" (tõlkinud Hendrik Lindepuu; Tartu: Hendrik Lindepuu kirjastus, 2014) ning "Naeruvääristatud Jeesus: kaksteist esseed" (koostanud ja tõlkinud Hendrik Lindepuu; Halliste: Hendrik Lindepuu Kirjastus, 2017).
 
* Kuna võib üsna kindlalt väita, et [[vägivald|vägivalla]] eri vormid jäävad meid alati saatma, siis on üsna kindel, et [[sõda|sõdu]] peetakse ka edaspidi. Mitte ainult suguharude ammuse vaenu pärast, vaid reaalsete [[konflikt]]ide tõttu, näiteks juurdepääsu eest [[vesi|veele]] või haritavale maale või siis lihtsalt territooriumi laiendamiseks, kui inimasustuse tihedus muutub väljakannatamatuks.
** "Mini wykłady o maxi sprawach (1997–2003)", eesti keeles "Miniloengud maksiprobleemidest", 2019, tõlkinud Hendrik Lindepuu, lk 88
 

Navigeerimismenüü