Sõda: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 37 baiti ,  2 aasta eest
Resümee puudub
** Partei loosung [[George Orwell]]i raamatus "[[1984]]"
 
* Sõda on oma olemuselt hävitamine, ja mitte tingimata inimelude, vaid inimtööinim[[töö]] produktide hävitamine. Sõda on viis, kuidas tükkideks lasta, stratosfääri pillutada või [[meri|merre]] uputada tarbeaineid, mis võiksid muidu masse liiga mugavaks ja lõppkokkuvõttes liiga arukaks muuta.
** George Orwell, "[[1984]]"
 
** [[John Irving]], "[[Veemeetodimees]]"
 
* Lahing oli lõppenud. Kaotasime langenutena umbes kolmteist tuhat [[mees]]t. Kolmteist tuhat mõistust, [[mälu]], armastust[[armastus]]t, tunnetust, kolmteist tuhat [[maailm]]a, universumit - sest [[mõte|inimmõtte]] universum on suurem kui universum [[ise]] -, ja kõik üksnes selleks, et vallata mõnisada jardi tarbetut pori.
* Mehed armastavad sõda, sest see lubab neil näidata, et nad ajavad tõsist asja. Nad nimelt arvavad, et kui mitte muidu, siis vähemalt sõja ajal ei tohi [[naine|naised]] nende üle naerda. Sõjas võivad nad naise tahteta objekti staatusse alandada. Selles seisnebki põhiline sugudevaheline erinevus. Mehed näevad objekte, naised näevad objektidevahelisi suhteid. Kaaluvad, kas objektid vajavad teineteist, armastavad teineteist, sobivad teineteisega. See on üks eriline tundedimensioon, mis meil meestel puudub, ja mille tõttu sõda on iga tõelise naise [[silm]]is tülgastav - ja absurdne. Tahate, ma ütlen teile, mis sõda on? Sõda on psühhoos, mida põhjustab võimetus näha suhteid. Meie suhteid ligimestega. meieMeie suhteid majanduslike ja ajalooliste oludega. Ja eelkõige meie suhteid olematusega. [[Surm]]aga.
** [[John Fowles]], "[[Maag]]"
 

Navigeerimismenüü