Kalevi Kull: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 22 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
* Liikide säilimine ei tulene sellest, et neil on säilimise püüd. See on üsna eksitav [[metafoor]], sest säilimist taotleda saavad need, kel on teada enda [[surm|suremise]] võimalus. Peale [[inimene|inimeste]] seda vaevalt teistel on.
* Seda, mida me teeme, ei või ajada [[evolutsioon]]i kaela. Seletuste lihtsus on haarav, ent tihti petlik. Paraku just lihtsate seletuste poole [[teadus]] suures osas püüdlebki.
** "Koos Konrad Lorenziga käitumist vaadeldes". Järelsõna [[Konrad Lorenz]]i raamatule "Niinimetatud kurjus. Agressiooni looduslugu". Tallinn: TLÜ Kirjastus, 2018
 
 
* Elu pole ometi [[suhkur]] ja lubi ja muud molekulid, millest me [[keha]]d koosnevad, vaid suhtestik, taju ja toimimine, mis imepäraselt aina ennast loob, keerukas viis, mis teiseneb ja kordub.
* [[Eesti]] võlu on elurikkuses. Meie [[maastik]], [[kultuur]], [[keel]] on keerukad. Nende kompositsiooni mõistmiseks on aga abi [[muusika]]st. Muusika hoiab meid, selle toel me püsime. Muusikana oleme elus.
** "Organism kui dirigendita orkester — ja eluteaduse süda". Järelsõna [[Denis Noble]]'i raamatule "Elu muusika. Bioloogia teispool geene". Tallinn: Varrak, 2016
 
==Välislingid==
39 645

muudatust

Navigeerimismenüü