Mine sisu juurde

Sült: erinevus redaktsioonide vahel

Lisatud 40 baiti ,  3 aasta eest
P
resümee puudub
Resümee puudub
PResümee puudub
6. rida:
** [[Epp Tamm]], Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi peaspetsialist<ref>[https://kultuur.err.ee/836256/sult-kirjutati-eesti-vaimse-kultuuriparandi-nimistusse "Sült kirjutati Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse"] kultuur.err.ee, 1. juuni 2018</ref>.
 
* Üks on kindel, me peame [[rääkimine|rääkima]] süldist. Miks me süldist rääkima peame? Sest sült on. Kus sült on? [[maaelu|Maa]]l. Maal on kindlasti sülti, kindlasti on keegi sülti teinud.
* Sült, nagu me teame, peab olema külmas, soojades tingimustes sült hukkub.
* Sültki on mingis mõttes piiriala ja [[Juri Lotman]]i järgi piirialadel just see kõige tihedam [[semioosis]] ja infovahetus toimub. Piiriala selles mõttes, et ei kallerdis ega süldi koostisosad tundu nagu kuidagi päris, vaid pigem sellised osaobjektid. Kas süldiga kokku puutudes, seda ära põlates, seda [[söömine|süües]], selle üle mõeldes tekivad siis justkui need kõige paremad ja intensiivsemad [[mõte|mõtted]]? Võib-olla tõesti, ei saa välistada.
** [[Janar Ala]], "Sült"<ref>Janar Ala [http://www.ekl.ee/tolkijad/wp-content/uploads/2019/01/eesti-vene.pdf Sült], Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsioon</ref>
 
33 943

muudatust