Valitsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 36 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
'''Valitsus''' on täidesaatva riigivõimu kõrgeim organ.
 
* Ehk tuleb [[tõde]] mõista nõnda, et ''tõene on see, mida käsib valitsus'', uurimine aga on lubatav ainult kui liigne, tüütu element, mida ''etiketi kaalutlustel'' siiski ei ole võimalik täiesti kõrvale jätta? Ilmselt nii see ongi. Sest uurimist peetakse juba ette millekski, mis on ''vastuolus'' tõega, ja niisiis saab ta endale kahtlustäratava saatjana kaasa tõsiduse ja tagasihoidlikkuse, nii nagu ongi sobilik koguduseliikmele hingekarjase palge ees. Valitsuse arusaamine on ainus riiklik mõistus. Tõsi, teatud tingimustes tuleb teha mõningaid järeleandmisi teisele arusaamisele ja tema jutuvadale, kuid siis peab ta ka tundma, et talle on vastu tuldud ja et loomuldasa on ta õigustühine, nii et tal tuleb olla tagasihoidlik ja vagur, tõsine ja igav.
** [[Karl Marx]], [https://www.vikerkaar.ee/archives/24686 "Märkmeid uusima Preisi tsensuuriinstruktsiooni kohta"] Vikerkaar, mai 2019, saksa keelest tõlkinud [[Pärt Lias]]
 
* Kui [[rahvas|rahva]] [[usk]] [[vasikas]]se ei rauge, siis teeks [[kuningas]] ja valitsus õieti, kui läheksid tasapisi rahvausku.
** [[A. H. Tammsaare]], "Kuningal on külm"
 
* Leiboristide valitsus on viinud meid rekordilise rahuaja maksukoormuseni. Neil on küljes tavapärane sotsialistide [[haigus]] – neil on teiste [[inimene|inimeste]] [[raha]] otsa saanud.
** [[Margaret Thatcher]], [http://www.margaretthatcher.org/document/102777 kõne konservatiivide partei konverentsil], 10. oktoober 1975
 
* Kõige sagedasem [[türannia]] vorm on eikellegi valitsus, sest [[eikeegi]] näeb välja nagu igaüks.
** [[Jossif Brodski]], "Türanniast". Tõlkinud [[Barbi Pilvre]]. Looming 1988, nr 10, lk 1373-1376
 
* [[Hiina]] valitsuse kabinetiistung teeb järeleandmise tõesti kiiresti. Isegi välismaalaste peeretusi peetakse parfüümiks. Kabinet kaotab [[puuvill]]a ekspordikeelu, sest välismaalased tahavad puuvilla; see käseb "kõigil provintsidel lõpetada sigaretimaksu kogumine", sest välismaalased tahavad [[sigaret]]te importida. Las 400 miljonit kaasmaalast mõtlevad veel kord järele: kas poleks õigem öelda, et Hiina valitsus on välismaalaste raamatupidaja?
** [[Mao Zedong]], "Sigaretimaks," Hsiang-Tao Chou-Pao, nr 38, 29. august 1923, [https://www.marxists.org/reference/archive/mao/works/collected-works-pdf/index.htm "Collected Works of Mao Tse-Tung (1917-1949)"], vol. 1 (United States Joint Publications Research Service, 1978), lk 48.
 

Navigeerimismenüü