Erinevus lehekülje "Herman Melville" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Herman Melville''' (1. august 1819 – 28. september 1891) oli Ameerika Ühendriikide kirjanik, tuntud eelkõige romaani "Moby Dick" autorina.
 
=="[[Moby Dick]]"==
''Tsitaadid Eesti Raamatu 1974. aasta väljaandest, tõlkinud Juhan Lohk ja Ülo Poots.''
 
* Kõigis suursugustes asjades on omajagu [[melanhoolia]]t. (lk 95)
* Ma ei luba midagi [[Täiuslikkus|täiuslikku]], sest iga asi, mis eeldatakse täiuslik olevat, peab juba samal põhjusel tingimata puudulik olema. (lk 160)
* Pean nüüd oma [[vaal|tsetoloogilise]] süsteemi jätma seisma niisama lõpetamatult nagu Kölni[[Köln]]i suure katedraali[[katedraal]]i, mille pooliku torni[[torn]]i otsas seisab ikka veel [[kraana]]. Esimesed arhitektid[[arhitekt]]id viivad ainult väikesed hooned katuse alla, tõeliselt suurejooneliste ehituste lõpuleviimine jääb tulevastele põlvedele. Hoidku [[jumal]] mind midagi lõpetamast. Terve see [[raamat]] on ainult [[visand]], ei, ainult visandi visand. Oo [[Aeg]], [[Jaks]], [[Raha]] ja [[Kannatlikkus|Kannatlik Meel]]! (lk 172)
* Selles veidras ja segases asjanduses, mida nimetame [[elu]]ks, tuleb ette kummalisi silmapilke ja olukordi, kus [[inimene]] tervet maailma peab üheksainsaks halvaks [[nali|naljaks]], mille mõtet ta küll vaid uduselt taipab, kuid on kindel, et seda ei tehta kellegi muu kui tema arvel. (lk 258)
* Tüvest kasvavad oksad, okstest raad; nii kasvavad produktiivse teema puhul peatükid. (lk 323)
22 545

muudatust

Navigeerimismenüü