Erinevus lehekülje "Higi" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 45 baiti ,  6 kuu eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: '{{Toimeta}} <poem> Oma palge higis pead sa leiba sööma, kuni sa jälle mullaks saad, sest sellest sa oled võetud! Tõesti, sa oled põrm ja pead jälle põrmuks saama!”...')
 
{{Toimeta}}
<poem>
Oma palge higis pead sa leiba[[leib]]a sööma,
kuni sa jälle [[muld|mullaks]] saad,
sest sellest sa oled võetud!
Tõesti, sa oled põrm
 
 
* Siis ilmus talle [[ingel]] taevast teda kinnitama.
:44 Ja raskesti heideldes palvetas ta veelgi pingsamalt, ja ta higi muutus nagu maha tilkuvateks [[veri|verepiiskadeks]].
** [[Luuka evangeelium]], 22. peatükk, salmid 43-44
 
lubjas, mis kustutamata, ja [[pigi]]s,
sulanud [[tina]]s, arseendisulfiidis,
[[rasv]]as, [[tõrv]]as ja varvaste [[higi]]shigis,
/---/
[[rästik]]u [[veri|veres]] ja [[mürk|mürgiski]] veel
keegu kadeda laimaja[[laim]]aja keel!
</poem>
* [[François Villon]], "Ballaad kadedaist keeltest". Tõlkinud Johannes Semper
 
 
* [[Eesti]]! Sa seisad lootusrikka [[tulevik|tulewiku]] läwel, kus sa wabalt ja iseseiswalt oma saatust[[saatus]]t wõid määrata ja juhtida! Asu ehitama oma [[kodu]], kus [[kord]] ja õigus walitseks, et olla wääriliseks liikmeks kulturarahwaste peres! Kõik kodumaa pojad ja tütred, ühinegem kui üks mees kodumaa ehitamise pühas töös[[töö]]s! Meie esiwanemate higi ja weri, mis selle maa eest walatud, nõuab seda, meie järeltulewad põlwed kohustawad meid selleks.
** [https://et.wikisource.org/wiki/Manifest_k%C3%B5igile_Eestimaa_rahvastele Manifest kõigile Eestimaa rahvastele]], 24. veebruar 1918
 
** [[Thomas Alva Edison]] ''ca'' 1903, tsiteeritud ajakirjas Harper's Monthly (september 1932)
 
* Ma ütleksin Alamkojale, nagu ma ütlesin ka valitsuse moodustajatele: "Mul ei ole pakkuda muud kui [[veri|verd]], vaeva, pisaraid ja [[higipisar]]aid ja higi". Meie ees on kõige raskem katsumus. Meie ees on palju, palju pikki kuid võitlust ja kannatusi.
* {{halliga|I would say to the House, as I said to those who have joined this Government: 'I have nothing to offer but blood, toil, tears, and sweat.' We have before us an ordeal of the most grievous kind. We have before us many, many long months of struggle and of suffering.}}
** kõne Suurbritannia parlamendi alamkojas pärast peaministri ametisse asumist, 13. mai 1940, The Official Report, House of Commons (5th Series), vol. 360, c. 1502.
 
 
* Suur kombinaator sattus Teatri väljakul [[hobune|hobuse]] alla. Talle tormas täitsa ootamatult peale kartlik [[valge]]tkarva elukas ja tõukas teda oma kondise rinnaga. Bender kukkus maha ja läks üleni [[higi]]sekshigiseks. Oli väga palav. Valge hobune palus valjusti vabandust. Ostap tõusis kähku püsti. Tema võimas kere polnud üldse viga saanud. Seda enam oli põhjusi ja võimalusi skandaaliks.
** [[Ilf ja Petrov]], "12 tooli". Tõlkinud Harald Haug. Tänapäev, 2005, lk 256
 
* Apteeker vahib üksisilmi oma kliendile, otsekui ootaks ta antud rohu mõju, mis iga silmapilk nähtavale peab tulema. Tema [[punane]] nina, mis esiti ainult punasena näis, omandab korraga kõik [[vikerkaar]]e värvihelgid: Kiir paneb tähele, kuidas pisikesed [[higi]]tilgadhigitilgad sel haruldasel ninal [[aken|aknast]] paistva päikese[[päike]]se käes [[pärl]]ite kombel sätendavad.
** [[Oskar Luts]], "[[Suvi (Luts)|Suvi]]". Tallinn: Eesti Raamat 1987, lk 37
 
<poem>
[[Põld]] — vaid [[kivi]]d, räharünkad,
rähal [[higi]]lehkhigilehk,
heinamaa — vaid mättad, künkad,
tarn ja [[piibeleht]].
laske [[laps]]ukestel kaevikusse tulla
ütles kolonel ja saigi kindraliks
lapsed tulid siis ta kraapis peale [[muld|mulla]]
pühkis higi [[nägu|näolt]] ja muutus kartuliks[[kartul]]iks
</poem>
* [[Juhan Viiding]], Klaperjaht

Navigeerimismenüü