Mine sisu juurde

Sirpa Kähkönen: erinevus redaktsioonide vahel

resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
38. rida:
* [Šura isa:] "See on montaažiprobleem. Kuidas monteeritakse suurtesse [[masin]]atesse töötavateks osadeks niisuguseid, mile sügavaim olemus on masinavärgi, kõikide masinavärkide vastane. See oli tuntud probleem juba [[Prantsusmaa]]l. Siin on tegemist [[vägivald|vägivalla]] kui montaažimeetodiga. Nimetagem seda terroriks. Ja see on üsnagi toores tööriist." (lk 101)
* Siis ta [Šura isa] läks [[grammofon]]i juurde, pani plaadi mängima ja palus mind [[tants]]ima. Vaatasin Iljale otsa ja tema noogutas, ja nii ma pidin tõusma ja vana mehe käevangus saali keskpõrandale minema. Mu kohmakus pani mind hirmsasti häbenema, aga siis palus Šura endale partneriks Ilja ning pani [[pea]] lihtsalt ja võluvalt talle õlale. Me liikusime [[tango]] taktis mööda saalipõrandat ja parkett nagises ja üleskeeratavast grammofonist kõlas muremeelne [[muusika]] ja naised kõrvaltoas kurvastasid vaikides. (lk 102)
* Me ise tegime [[orb]]usid, seades [[teooria]] praktikast[[praktika]]st ettepoole, kollektiivist[[kollektiiv]]ist ja indiviidist[[indiviid]]ist ettepoole. Me tegime orbusid suurema hoolega kui vildikuid, [[samovar]]e, trammirööpaid ja telliseid[[tellis]]eid. (lk 124)
* "Teie, linnainimesed ja teoorianikerdajad, teie ei saa aru, teie käed [[veri|verega]] ei määrdu, aga niisugune on sõjamehe töö, pask, veri ja soolejupid, olgu see tehtud siis mille nimel tahes," ütles Lavr ähvardavalt, aga vaikselt, nii et toas keegi ei kuuleks, ja pani [[müts]]i pähe. (lk 126)
* Kõigil ei olnud [[king]]i, kui nad uue [[elu]] poole marssima hakkasid, lühikeseks jäänud lahkmed laperdamas või [[püksid|püksiotsad]] maas järele lohisemas. Parginurgal võtsid nad [[laul]]u üles ja kadusid tänava varjulise külje sügavasse jahedusse. (lk 154)
49 128

muudatust