Töö: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 8 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
** Filmist "[[Nukitsamees]]" (1981)
 
* Ma küsisin kelleltki, kes oli külastanud kadunud [[Lev Tolstoi]]d, kuidas nägid välja [[saabas|saapad]], mis kuulus kirjanik endale ise oli teinud. Olevat olnud väga viletsad. Kui inimene teeb tööd, siis peab ta seda tegema kas sellepärast, et see talle naudingut[[nauding]]ut pakub, või sellepärast, et ta seda oskab, või lõpuks sellepärast, et ära elada. Kuid valmistada saapaid põhimõtte pärast, teha tööd printsipiaalsetel ja moraalsetel kaalutlustel tähendab teha tööd, millel pole peaaegu mingit [[väärtus]]t.
** [[Karel Čapek]], "Aedniku aasta". Tõlkinud [[Lembit Remmelgas]]. Tallinn, Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1964, Loomingu Raamatukogu nr 40/41, peatükk "Aedniku aprill".
 
** [[Robert Benchley]], ''Cit. via'' R. E. Drennan "The Algonquin Wits", (1968), lk 5
 
* Madal töövõime on teine me probleem, mis on tuttav juba saksa teoorjuse ajast, aga mis ehk kõlab üllatavana. Jah, "vana hea eesti töö" on kõrgemal järjel kui mõnegi primitiivsema rahva oma, kuid madalamal [[Euroopa]] keskmisest. Küsimuses pole õigustatud isiklikud ostud-tööd, vaid aja surnuks löömine töökohal või mujal, pudeli najal või muidu. Kas töövilja saame meie või "nemad", ei loe siin. Harjudes viletsa tööga laostame iseendid vaimselt.
** [[Rein Taagepera]], "Variant kujutlustele Eesti tulevikust "30 aasta plaan". Esitet metsaülikoolis 1971. Viimistlus a 1972", Vikerkaar 10/1988, lk 39-45.
 
21 514

muudatust

Navigeerimismenüü