Erinevus lehekülje "Aleksis Kivi" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
:Juhani. Teelt ära sina mu eest ja lõpp sellele neetud elule! Puss siia! (lk 244)
 
* :Ааpо. /---/ Vaadake: kui me lugeda ei oska, siis on ka seaduslik [[naine]] meile keelatud puuvili.
:Timo. Jassoo! Kas see nii on? No võtku pagan! Siis peab katsuma, sest selle kunstiga saan enesele vahest tubli eidegi, kui nii hulluks peaksin minema. Kuid kes teab, millised mõtted kord veel poisi pähe tulevad? Seda ei tea muu kui jumal.
:Juhani. Kaalume asja põhjalikult: meil on nii kõvad pead. (lk 255)
 
* Köster. Jah, ma olin teile vali [[õpetaja]], vali ja kõva, tunnistan seda, ning kibedasti olen ma seda juba kahetsenud. Kuid nii sama valjul [[kombed|kombel]] on kord mind ennast õpetatud, samal sakutaval viisil, jumal paraku! Kuid mida püüdsin ma oma valjusega teie vastu? Teie eneste kasu, teie kasu; teadke seda. Ja olge ka selles kindlad, et selgi silmapilgul, — kuigi mu meel ka pisut jahmatas, et te mulle nüüd nõnda vastu astusite, — et mu [[hing]] rõõmustab, kui näen teid praegu tublide meestena ja tean teie tegusid ning võitlusi kümne issanda aasta jooksul. /---/
:Juhani. Köster tõendas, et ta meiega just õieti ei talitanud, ja mina tunnistan omalt poolt tema vastu sedasama, ja nii on meie arved tasa, eriti kui ma õigeks võtan, et olime ta üsna puupäised õpilased, kelle kõvade kolude vastu tema [[kannatlikkus]]e raudrüü vägisi purunes. (lk 285)
 

Navigeerimismenüü