Erinevus lehekülje "Aeg" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1609 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
 
* Aeg ise on liikumatu. Ainult meie liigume temas vales suunas.
** [[Stanisław Jerzy Lec]], "Sugemata mõtted". Tõlkinud [[Aleksander Kurtna]] ja [[Arvo Valton]]. Loomingu Raamatukogu 1977 nr 48/1977
 
* Aeg Erika ümber pitsitab teda nagu kipslahas. Juhtub ema sellele [[rusikas|rusikahoobi]] andma, mõraneb [[lahas]]est kohe rohmakaid kilde. Neil puhkudel tunneb Erika end kogu [[seltskond|seltskonna]] naerualusena. Ajamõrasid täis kipskrae peenikese [[kael]]a ümber, tuleb tal tunnistada, et ta peab nüüd [[kodu|koju]] minema. Erika on peaaegu alati koduteel, ükskõik, kus teda ka ei kohta. (lk 5)
** [[Elfriede Jelinek]], "Klaveriõpetaja", tlk Liina Truus-Mittermayr, 2005
 
* See pole [[rutt|kiirustamine]], mis teeb inimese närviliseks. Seda teeb olukord, kui tead, et on kiire, et aeg kaob, ja ometi ei saa midagi teha. See on nagu unenäos, kui katsud joosta, aga [[jalg|jalad]] on nagu maa külge aheldatud. (lk 212)
** Karl Ristikivi, "[[Kahekordne mäng]]". Lund: Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1972
 
* Aga eks me anna kogu aeg endast midagi, mida me kunagi tagasi ei saa. Ma mõtlen aega. Iga päev, iga tund, iga minut kaob. Aga sellele me ei mõtle, sest seda peame loomulikuks. Me ei küsi kunagi, miks just see peaks olema loomulik, sest me oleme ise määranud piirid. (25. mai)
** [[Karl Ristikivi]], "[[Rooma päevik]]". Lund: Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1976
 
* Kõige väiksem ajaühik [[multiversum]]is on [[New York|New Yorgi]] [[sekund]]: see on aeg, mis kulub rohelise tule süttimisest [[foor]]is ajani, mil sinu [[auto]] taga olev [[takso]] hakkab signaaliga tuututama.
** [[Terry Pratchett]], "Härrasrahvas". Tõlkinud Allan Eichenbaum. Tallinn: Varrak, 2003.
 
 
Aeg viib meilt [[päev]]i
: nii märkamatult
: kui lehti [[puu]]lt.
* [[Ellen Niit]], "[[Pihlakas]]" (1956)
 
 
 
31 188

muudatust

Navigeerimismenüü