Mine sisu juurde

Pipi Pikksukk (raamat): erinevus redaktsioonide vahel

173. rida:
:"Rebasemürki," kostis Pipi. "Ääretasa lusikas rebasemürki. Kus see alles mõjus, ütlen ma teile. Pärast seda suutäit istus ta viis päeva täiesti vagusi ega lausunud sõnakestki. Rahulik nagu kauss hapupiima! Lihtsalt täiesti terve! Ei mingit kargamist ega kisa enam. Sadagu või ühtejärge katusekive pähe, ühtejärge, tema muudkui istus ja mõnules. Nii et küllap tädi Laura saab ka terveks." (lk 212-213)
 
* Kui lapsed sisse tulid, istus [[arst]] oma kirjutuslaua taga. Pipi läks otse tema juurde , pani silmad kinni ja ajas keele suust välja.
:"Mis sul siis viga on?" küsis arst.
:Pipi lõi oma selged sinised silmad jälle lahti ja tõmbas keele tagasi.
:"Ma kardan, et olen saanud spungi," ütles ta. "Kogu [[keha]] sügeleb. Ja silmad vajuvad täiesti kinni, kui ma magama heidan. Vahel ma luksun. Ja pühapäeval[[pühapäev]]al oli mul üsna paha, kui olin söönud ära taldrikutäie kingakreemi piimaga[[piim]]aga. Mul on päris hea isu, aga [[toit]] läheb mul väga tihti hingekurku ja siis pole temast enam õiget tulu. Küllap see peab olema spunk, mis mind vaevab. Öelge mulle ainult ühte asja - kas ta on nakkav?" (lk 223)
 
* Me seisime kõik väljas ja vaatasime aknast Fridolfit. Ta vääksus nagu väike näljane laps ning sõi kiiruga ühtejärge ära leivakorvi, kandiku ja viisteist taldrikut. Siis asus ta laua kallale. Ta murdis sellel kõik [[neli]] jalga alt ja näris nii, et [[saepuru]] tuiskas suunurkadest, aga tähendas ise, et kui see tahab olla spargel, siis küll kõige puisemat sorti.Lauaplaati pidas ta paremaks, sest matsutas süües suud ja ütles, et see on kõige parem võileib, mida ta lapsest peale on söönud.Siis arvas isa, et Fridolf on oma kurnavast haigusest tervenenud, ta läks sisse ja ütles Fridolfile, et hoidku nüüd Fridolf ennast vaos, kuni kahe tunni pärast tuleb lõuna, siis saab ta [[liha]] ja kaalikaputru. (lk 239-240)
taldrikut. Siis asus ta laua kallale. Ta murdis sellel kõik neli jalga alt ja näris nii, et saepuru tuiskas suunurkadest, aga tähendas
ise, et kui see tahab olla spargel, siis küll kõige puisemat sorti.Lauaplaati pidas ta paremaks, sest matsutas süües suud ja ütles,
et see on kõige parem võileib, mida ta lapsest peale on söönud.Siis arvas isa, et Fridolf on oma kurnavast haigusest tervenenud,
ta läks sisse ja ütles Fridolfile, et hoidku nüüd Fridolf ennast vaos, kuni kahe tunni pärast tuleb lõuna, siis saab ta liha ja kaalikaputru. (lk 239-240)
 
* [[Kapten]] Pikksukk oli oma tütre nägemisest nii rõõmus, et pildus teda mitu korda kõrgele õhku. Ja Pipi oli täpselt niisamuti südamest rõõmus ning pildus isa veel rohkem kordi õhku. Ainus, kes rõõmus polnud, oli fotograaf, sest ta ei saanud mingit pilti võtta, senikaua kui Pipi või tema isa vahetpidamatult õhus viibisid. (lk 242)
õhku. Ja Pipi oli täpselt niisamuti südamest rõõmus ning pildus isa veel rohkem kordi õhku. Ainus, kes rõõmus polnud, oli fotograaf,
sest ta ei saanud mingit pilti võtta, senikaua kui Pipi või tema isa vahetpidamatult õhus viibisid. (lk 242)
 
* Momo ei mõistnud õieti, mis asi see kakskordkaks on, ja tahtis saada lähemat seletust. Tommy pidi parajasti seletama hakkama, kuid Pipi jõudis temast ette.
192. rida ⟶ 186. rida:
:"See ei ole üldsegi 102," ütles Annika.
:"Ei, sest 7 x 7 = 49," lisas Tommy.
:"Ärge unustage, et me viibime Kurrunurruvutisaarel," tähendas Pipi. "Siin on hoopis teine, palju viljakam [[kliima]], sellepärast on siin ka 7 x 7 palju rohkem." (lk 256)
 
* "Valged lapsed ei oskama sülitada," sõnas Momo üleolevalt. Pipit ta valgete laste hulka ei arvanud.
:"Või valged lapsed ei oska sülitada?" ütles Pipi. "Sa ei tea, mida sa räägid. Neile õpetatakse seda koolis esimesest klassist peale! Kaugussülitamistja kõrgussülitamist ja jooksu pealt sülitamist. Sa peaksid nägema Tommy ja Annika koolipreilit, kus see alles oskab sülitada! Ta sai esimese auhinna jooksu pealt sülitamises. Kui ta sülitades ringi jookseb, karjub terve linn [[vaimustus]]est." (lk 263)
Kaugussülitamistja kõrgussülitamist ja jooksu pealt sülitamist. Sa peaksid nägema Tommy ja Annika koolipreilit, kus see alles oskab
sülitada! Ta sai esimese auhinna jooksu pealt sülitamises. Kui ta sülitades ringi jookseb, karjub terve linn vaimustusest." (lk 263)
 
* "Huvitav küll," arvas Jim. "Kas sa ei öelnud, et siin leidub haisid?"
:"Jaa, seda ma ütlesin. Aga et siin ohtlik oleks - ei, seda ma küll ei väidaks. Mu vanaisa ise käis siin mullu suplemas."
:"Või nõnda siis," ütles Buck.
:"Vanaisa tuli jujuba b[[reede]]l a reedel haiglast[[haigla]]st välja," jätkas Pipi. "Kõige ilusamate puujalgadega, mida ükski vanamees kunagi on kandnud." /---/
"Minu vanaisa on pealegi oma puujalgadest lapse kombel vaimustatud. Ta ütleb, et nad on täitsa hindamatud, kui asi kakluseks läheb."
:"Tead sa, mis ma arvan," ütles Buck. "Ma arvan, et sa valetad. Sinu vanaisa peab ju olema vana mees. Tema n ü ü d küll enam kuhugi kaklema ei kipu."
:"Või e i k i p u ! " karjatas Pipi kiledalt. "Ta on kõige õelam vanamees, kes kunagi oma vastasele puujalaga vastu pead on k o putanudkoputanud. Ta tunneb ennast halvasti, kui ei saa hommikust õhtuni kakelda. Muidu hammustab ta paljast tigedusest iseennast [[nina]]st."
kuhugi kaklema ei kipu."
:"Või e i k i p u ! " karjatas Pipi kiledalt. "Ta on kõige õelam vanamees, kes kunagi oma vastasele puujalaga vastu pead on k o putanud. Ta tunneb ennast halvasti, kui ei saa hommikust
õhtuni kakelda. Muidu hammustab ta paljast tigedusest iseennast ninast."
:"Sa lorised," tähendas Buck. "Iseennast ei saa ometi ninast hammustada."
:"Saab küll," kinnitas Pipi. "Ta ronib toolile." (lk 266-267)
 
* Korraga libises üle Tommy näo [[vari]].
:"Ma ei taha kunagi suureks saada," lausus ta kindlalt.
:"Mina ka mitte," ütles Annika.
:"Ei, see pole midagi väärt," sõnas Pipi. .."Suurtel inimestel pole kunagi midagi lõbusat. Neil on ainult kuhjaviisi igavat tööd[[töö]]d, japentsikudja pentsikud [[riided]], ja konnasilmad[[konnasilm]]ad, ja kumminaalmaksud."
:"Kommunaalmaksud on nende nimi," tähendas Annika.
:"Üks kama kõik," arvas Pipi. "Ja siis on nad läbinisti ebausklikud ja mõtlevad igasugu tobedusi. Nad usuvad, et tuleb suur õnnetus, kui mõnikord juhtud süües [[nuga]] suhu pistma, ja palju muud sellesarnast." (lk 284-286)
õnnetus, kui mõnikord ju h tu d süües nuga suhu pistma, ja palju muud sellesarnast." (lk 284-286)
 
* "Nüüd!" sosistas Pipi.
Nad neelasid oma pillid alla.
:"Väike väänik, anna asu, et ma suureks eal ei kasu," ütlesid kõik kolm korraga. Sellega oli asi tehtud. Pipi süütas laelambi.
:"Oivaline," lausus ta. "Nüüd me pääseme suurekssaamisest ja konnasilmadest ja muust viletsusest. Ehkki pillid seisid mu kapis ilmatu hulk aega, nii et päris surmkindel ei või olla, kas neist ehk jõud pole välja läinud. Aga me loodame parimat."
jõud pole välja läinud. Aga me loodame parimat."
:Annikale tuli midagi pähe.
:"Oi, Pipi," ütles ta ehmunult, "aga sa tahtsid ju hakata mereröövliks, kui suureks saad."
:"Häh, seda võin ma niikuinii," arvas Pipi. "Ma võin igal ju h u ljuhul hakata pisikeseks sapiseks mereröövliks, kes levitab enda ümber surma[[surm]]a ja segadust."
 
==Välislingid==
34 091

muudatust