Pipi Pikksukk (raamat): erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
* "Ma olen rikas nagu troll," tähendas Pipi, "nii et küllap ma võin endale igal ajal ühe sirkuse osta. Kuigi elamine läheb kitsaks, kui mul tuleb rohkem hobuseid pidada. [[Kloun]]id ja ilusad naised võin ma loomulikult rullikuuri toppida, aga hobustega on lugu hullem." (lk 60)
 
* "Peaks see minu Rosa siis vähemalt p u h tu s tpuhtust," ütles proua Berggren, "võib-olla ma siis jätaksin ta enda juurde. Aga ta on tõeline põrsas."
:"Te oleksite pidanud nägema Malinit," sekkus Pipi. "Malin oli nii paganama räpane, et lust vaadata, rääkis vanaema ikka. Vanaema arvas pikka aega, et ta on neegriplika, sest tal oli nii tume [[nahk]], aga tõesõna, see kõik oli kõige pesuehtsam [[mustus]]. Ja ühe heategevuslaada ajal Linnahotellis sai ta oma leinakandiga küünte eest esimese auhinna. Jah, häda ja viletsus, küll see inimene oli alles räpane," lõpetas Pipi rõõmsalt. (lk 84)
 
:"Ei," kordas Pipi veel kord.
:"Ma ei saa aru, mida sa sellega mõtled," ütles daam.
:"Ei, ma e iei k a n n a t a tedretähtede all," ütles Pipi.
:Nüüd sai daam aru. Ent ta heitis pilgu Pipile ja pahvatas:
:"Jah, kallis laps, aga sul on ju nägu tedretähti täis!"
:"Muidugi," ütles Pipi. "Aga ma ei kannata nende all. Nad hoopis meeldivad mulle! Head aega!"
:Ta läks jälle välja. Uksel pööras ta ringi ja hüüdis:
:"Aga kui te saate juhuslikult mingit määret, millest veel rohkemr o h k e m tedretähti tuleb, siis võite saata mulle koju nii umbes seitse-kaheksa purki." (lk 112)
 
 
* "A-p-t-e-e-k - kuulge, kas siit ostetaksegi ravumeid?" küsis ta.
:"J a hJah , siit ostetakse [[ravim|r a v i m e i d]]," vastas Annika.
:"Oi, siis ma pean kohe siia sisse minema ja natuke ostma," arvas Pipi.
:"Aga sa pole ju ometi haige," ütles Tommy.
:"Mida sa ei ole, selleks võid sa saada," sõnas Pipi. "Igal aastal jääb massiliselt inimesi haigeks ja sureb ainult sellepärast, et nad õigeaegselt ravumeid ei osta. Ja seda ju b ajuba minuga ei ju h tu juhtu." (lk 115)
 
* "Mõelda vaid, kui ebapraktilised võivad suured inimesed olla," ütles ta. "Mul on siin, laske ma loen, tervelt kaheksa pudelit, ja see kõik võiks suurepäraselt ära mahtuda ühteainsasse. Õnn, et mul endal on killuke tavalist tervet mõistust."
:"Kas sa mõtled sihukest, kellel on [[loor]] näo ees ja selle all [[kolm]] lõualotti?"
:"Ma mõtlen niisugust daami, kes teab alati, kuidas peab käituma, ning on alati viisakas ja hea kasvatusega. Tõeliselt peent daami - kas sa ei tahaks selleks saada?"
:"Selle üle kannatab järele mõelda," arvas Pipi. "Sest saad aru, õpetaja, ma olen justkui j u b ajuba otsustanud, et hakkan suureks saades mereröövliks." (lk 139)
 
 
21 632

muudatust

Navigeerimismenüü