Pipi Pikksukk (raamat): erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
* Pipi [[juuksed]] olid täpselt [[porgand]]i värvi ning punutud kahte kõvasse [[pats]]i, mis harali hoidsid. Ta [[nina]] oli nagu pisike [[kartul]] ja üleni tedretähti täis. Nina all oli päris suur [[suu]] tervete [[valge]]te [[hammas]]tega. Ta [[kleit]] oli õige iseäralik. Selle oli Pipi ise õmmelnud. Kleit oli pidanud [[sinine]] tulema, kuid sinist riiet polnud jätkunud, nõnda tuli Pipil siia ja sinna [[punane|punaseid]] lappe sisse õmmelda. Pipi pikki peenikesi [[jalg]]u katsid pikad [[sukad]], üks [[pruun]] ja teine [[must]]. Peale selle olid tal jalas mustad [[king]]ad, täpselt kaks korda nii suured kui vaja. (lk 10-11)
 
* "Kuidas sa võiksid õieti tahta, et väike [[laps]], kelle ema on ingel ja isa neegrikuningas ja kes ise on eluaeg merd sõitnud, kogu aeg tõtt räägiks? Pealegi," lisas ta ja kogu tema tedretähniline näolapp lõi särama, "võin ma teile öelda, et [[Belgia-Kongo]]s pole ühtainsatki inimest, kes tõtt räägiks. Nad [[vale]]tavad päevad läbi. Alustavad kell [[seitse]] [[hommik]]ul ja jätkavad kuni päikeseloojakuni. Nii et kui ma p e a k s i n mõnikord valetama, katsuge mulle andeks anda ja aru saada, see tuleb ainult sellest, et ma viibisin natuke liiga kaua Belgia-Kongos"." (lk 12)
 
* "Miks sul [[hobune]] ometi [[veranda]]l on?" küsis Tommy. Kõik hobused, keda tema tundis, elasid [[tall]]is.
* Pipi soojendas suure pajatäie [[vesi|vett]], mille ta siis vähimagi kõhkluseta köögipõrandale välja kallas. Seejärel võttis ta oma suured kingad jalast ning pani need hoolikalt leivataldrikule. Siis sidus ta [[kaks]] küürimisharja oma paljaste jalgade otsa ja sõitis [[hari|harjadel]] nagu [[uisk]]udel üle terve põranda, nii et vesi pritsis, kui ta sellest läbi tuhises.
:"Oleksin ilmselt pidanud hakkama uisuprintsessiks," ütles ta ja tõstis ühe jala otse üles, nii et küürimishari ta vasaku jala otsas lõi laelambi küljest tüki ära.
:"Vähemalt [[graatsia]] ja [[võlu]] on mul olemas," jätkas ta ning tegi kiire [[hüpe|hüppe]] üle [[tool]]i, mis ta teel ees seisis. (lk 51)
 
* "Küllap allapoole [[lendamine|lendamise]] võiks kuidagi ära õppida," jätkas Pipi. "Ülespoole lennata on kindlasti raskem. Aga algust võikski teha hõlpsamaga. Tõepoolest, mul on tunne, et ma proovin!"
:"Ei, Pipi!" hüüdsid Tommy ja Annika koos. "Oo, kallis Pipi, ära tee seda!"
:Kuid Pipi seisis juba järsakuserval.
:"Kao siit, kuri [[kärbes]], kao, ja siis kuri kärbes kadus..." luges Pipi ja [[sõna]] "kadus" juures tõstis ta käed ning astus otse [[õhk]]u. Pool [[sekund]]it hiljem kostis mürts. See oli Pipi kokkupõrge maapinnaga. Tommy ja Annika heitsid kõhuli ning vaatasid ehmunult talle järele. Pipi tõusis all püsti ja lõi põlved[[põlv]]ed puhtaks. (lk 54)
 
* [[Pull]] kihutas ringiratast ning püüdis Pipit seljast maha visata.
:"Siin ma tantsin[[tants]]in koos oma sõbrakesega," ümises Pipi ja istus kindlalt edasi. Lõpuks väsis pull nii ära, et heitis maha ja soovis, et [[maailm]]as poleks ühtki last. Ta polnud muide kunagi arvanud, et lapsed[[laps]]ed eriti vajalikud oleksid.
:"Kas sa kavatsed nüüd teha [[lõunauina]]ku?" küsis Pipi viisakalt. "Sel juhul ma ei sega." (lk 57)
 

Navigeerimismenüü