Pipi Pikksukk (raamat): erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Resümee puudub
* Pipi [[juuksed]] olid täpselt [[porgand]]i värvi ning punutud kahte kõvasse [[pats]]i, mis harali hoidsid. Ta [[nina]] oli nagu pisike [[kartul]] ja üleni tedretähti täis. Nina all oli päris suur [[suu]] tervete [[valge]]te [[hammas]]tega. Ta [[kleit]] oli õige iseäralik. Selle oli Pipi ise õmmelnud. Kleit oli pidanud [[sinine]] tulema, kuid sinist riiet polnud jätkunud, nõnda tuli Pipil siia ja sinna [[punane|punaseid]] lappe sisse õmmelda. Pipi pikki peenikesi [[jalg]]u katsid pikad [[sukad]], üks [[pruun]] ja teine [[must]]. Peale selle olid tal jalas mustad [[king]]ad, täpselt kaks korda nii suured kui vaja. (lk 10-11)
 
* [Pipi:] "Kuidas sa võiksid õieti tahta, et väike [[laps]], kelle ema on ingel ja isa neegrikuningas ja kes ise on eluaeg merd sõitnud, kogu aeg tõtt räägiks? Pealegi," lisas ta ja kogu tema tedretähniline näolapp lõi särama, "võin ma teile öelda, et [[Belgia-Kongo]]s pole ühtainsatki inimest, kes tõtt räägiks. Nad [[vale]]tavad päevad läbi. Alustavad kell [[seitse]] [[hommik]]ul ja jätkavad kuni päikeseloojakuni. Nii et kui ma p e a k s i n mõnikord valetama, katsuge mulle andeks anda ja aru saada, see tuleb ainult sellest, et ma viibisin natuke liiga kaua Belgia-Kongos." (lk 12)
 
* "Miks sul [[hobune]] ometi [[veranda]]l on?" küsis Tommy. Kõik hobused, keda tema tundis, elasid [[tall]]is.
:"Mis me temaga peale hakkame? Nii üht kui teist. Võiksime ta panna [[küülik]]u eest küülikupuuri ja sööta teda [[võilill]]elehtedega. Aga kui te ei taha, siis jäägu ta minugipoolest. Kuigi see ärritab mind, sest võib ju tulla mõni teine asjadeotsija ja ta sisse vehkida." (lk 19-20)
 
* Väikeses [[linn]]as oli peagi üldiselt teada, et üheksa-aastane tüdruk elab üksipäini Segasumma suvilas. Linna tädide ja onude arvates ei kõlvanud see kuhugi. Kõigil lastel pidi ju olema keegi, kes neid manitseks, ja kõik lapsed pidid käima koolis ning õppima ükskordühte. Seepärast otsustasid kõik tädid ja onud, et väike tüdruk SegasummasuvilastSegasumma suvilast tuleb panna otsemaid [[lastekodu]]sse. (lk 26)
 
* [[Õpetaja]] otsustas teha näo, nagu poleks midagi juhtunud. Ta jätkas usutlemist.
21 656

muudatust

Navigeerimismenüü