Türann: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 297 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
{{toimeta}}
 
* Kui palju on neid, kes seetõttu, et nad [[plaan]]i ei näe, lausa eitavad, et mingi plaan üldse olemaski on, või neid, kes mõtlevad sellele argusest[[argus]]est värisedes ja [[usk|usuvad]] kaheldes ning kahtlevad uskudes. Nad tõrguvad kõigest jõust vaatlemast [[inimkond|inimsugu]] sipelgapesana, kus kellegi tugevama [[jalg]], kes mitteformaalselt on ise [[sipelgas]], lömastab tuhandeid, hävitab tuhandeid nende väikestes-suurtes ettevõtmistes, kus [[Maa (planeet)|Maa]] kaks kõige hullemat türanni — [[juhus]] ja [[aeg]] — kogu pesakuhila jälgi jätmata minema toimetavad, jättes maha tühja koha mõnele teisele usinale killale, mis samuti niimoodi minema pühitakse, et sellest jälgegi järele ei jää.
** [[Johann Gottfried von Herder]], "Mõtteid inimkonna ajaloo filosoofiast", tlk Krista Räni, 2019, eessõna, lk 16
 
 
* Ma saan aru, kuidas on võimalik olla türann, mitte aga seda, kuidas seda on võimalik olla päev läbi.
** [[Jean Paul]], "Tähelepanekuid meie, narride inimeste kohta. Valik aforisme". Tõlkinud Krista Räni. [[Loomingu Raamatukogu]] nr 36 2004, lk 45
 
 
 
** [[Elfriede Jelinek]], "Klaveriõpetaja", tlk Liina Truus-Mittermayr, 2005
 
 
* Kui palju on neid, kes seetõttu, et nad [[plaan]]i ei näe, lausa eitavad, et mingi plaan üldse olemaski on, või neid, kes mõtlevad sellele argusest värisedes ja usuvad kaheldes ning kahtlevad uskudes. Nad tõrguvad kõigest jõust vaatlemast inimsugu sipelgapesana, kus kellegi tugevama jalg, kes mitteformaalselt on ise sipelgas, lömastab tuhandeid, hävitab tuhandeid nende väikestes-suurtes ettevõtmistes, kus [[Maa (planeet)|Maa]] kaks kõige hullemat türanni — [[juhus]] ja [[aeg]] — kogu pesakuhila jälgi jätmata minema toimetavad, jättes maha tühja koha mõnele teisele usinale killale, mis samuti niimoodi minema pühitakse, et sellest jälgegi järele ei jää.
** [[Johann Gottfried von Herder]], "Mõtteid inimkonna ajaloo filosoofiast", tlk Krista Räni, 2019, eessõna, lk 16
 
[[Kategooria:Definitsioonita artiklid]]

Navigeerimismenüü