Malm: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 45 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ''''Malm''' on rauasulam, kus on vähemalt 2,14%, aga enamasti mitte rohkem kui 4 % süsinikku. * Kuid Juhani hakkas nüüd kogu vennaskonnale salvi keetma. Ta pani vana malm...')
 
Resümee puudub
 
 
* Kuid Juhani hakkas nüüd kogu vennaskonnale salvi keetma. Ta pani vana [[malm]]istmalmist ilma sangata katla [[tuli|tulele]], kallas sinna toobi [[viin]]a ja segas viina hulka kaks kortlit [[püssirohi|püssirohtu]], kortli [[väävel|väävlijahu]] ning [[sool]]a niisama palju. Ja kui see kõik oli umbes [[tund]] aega keenud, tõstis ta keeduse jahtuma ning [[pigi]]musta kördi sarnane salv oli valmis.
** [[Aleksis Kivi]], "[[Seitse venda]]". Tõlkinud [[Friedebert Tuglas]]. Tallinn: Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, lk 71
 
<poem>
Sina ütled: katoliiklikult kartes
austa [[sõna]], [[kivi]] ja malmi.
Kuid vanaks on jäänd Astarte,
ja [[kunst]] ei saa kunagi valmis.
</poem>
* [[Betti Alver]], "* Sina ütled" kogus [https://kreutzwald.kirmus.ee/et/lisamaterjalid/ajatelje_materjalid?item_id=362&table=Books&book_id=362&action=booktext&html=1&hide_template=1 "Tolm ja tuli"], lk 22
 
 
* Vaadake, [[maailm]] on lõhestatud püroksüliinist, elav ihu sodistatud terasest[[teras]]est ja malmist, inimeste kannatavad hinged karjuvad tuhandest kõrist needust[[needus]]t ja häda! Kas teie ei kuule röökimist üle maailma, hingevaakumist, koertena[[koer]]tena kärvamist? Kas ei tungi teie südamesse[[süda]]messe ülekohutunne inimese [[veri|vere]] vastu? Kas ei rebesta ega sega need kisendused teie unenägusid unenägudes? Kas teie ei näe, kuidas vabrikandid marodöörivad, hangeldajad spekuleerivad inimese verega, ärimehed lõikavad kõrisid, vampiirid imevad rahva üdi ja rasvane [[pastor]] petab rumalaid?
** [[Albert Kivikas]], [[Nimed marmortahvlil III|"Nimed marmortahvlil" III]], 3. peatükk
 
 
* Lapsena olin alati mõelnud, et tuleb minema saada, suuremasse kohta, linna[[linn]]a. Ja siia oli see soov mind toonud. [[Taevas]] oli tükk tumedat vilti sügaviku kohal, kanalisatsioon mu [[jalg]]e ees ohkas, ja järsku ma igatsesin [[puu]]de järele, mis kasvavad vabalt ja mitte valve all malmist aedade taga. Ma tahtsin minna sisse rohelisse [[mets]]a, mis otsa ei lõpegi.
** [[Sirpa Kähkönen]], "Graniitmees". Tõlkinud [[Piret Saluri]]. Varrak 2017, lk 35
 

Navigeerimismenüü