Mine sisu juurde

Julmus: erinevus redaktsioonide vahel

Lisatud 48 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
Uus lehekülg: ''''Julmus''' on ükskõiksus või positiivne suhtumine teistele põhjustatavatesse kannatustesse. * Kui sul on valida ainult vale ja häbematuse vahel, siis vali häbematus...'
 
Resümee puudub
2. rida:
 
 
* Kui sul on valida ainult [[vale]] ja [[häbematus]]e vahel, siis vali häbematus; kui aga tuleb valida vale ning [[julmus]]ejulmuse vahel, siis vali vale.
** [[Marie von Ebner-Eschenbach]], "Aforism on pika mõtteahela viimane lüli". Tõlkinud Krista Räni. [[Loomingu Raamatukogu]] nr 30 2007
 
* Ta oli avaldanud hullumeelse soovi, et tema ise peaks jääma nooreks, kuna [[pilt]] vananeks; et tema enese [[ilu]] seisaks rikkumata, kuna aga [[nägu]] lõuendil kannaks tema kirgede[[kirg]]ede ja pattude[[patt]]ude koormat; et maalitud kuju inestaksid kannatuse[[kannatus]]e ja mõtte jooned, kuna temas endas säiliks kogu tema õitsev nooruse[[noorus]]e meeldivus ja armsus, mis talle just praegu oli nii mõistetavaks saanud. Ega ometi tema soov täide lähe? Niisugused asjad on võimatud. [[Hullumeelsus]] oleks sellest mõeldagi. Ja ometi seisis pilt praegu tema ees, julmuse jooned [[suu]] ümber.
** [[Oscar Wilde]], [https://et.wikisource.org/wiki/Dorian_Gray_portree/VII "Dorian Gray portree]], 7. peatükk. Tõlkinud [[A. H. Tammsaare]].
 
15. rida:
 
 
* Kui rääkida sotsiaalmajanduslikust teooriast, siis ma olen [[marksism|marksist]]. Usun algupärasesse marksistlikusse ideesse. Üks faktor, mis mind selle juures köidab, on see, et marksistlik majandus pöörab väga palju tähelepanu tulude võrdsele jaotamisele. Niisiis, majandusteoorias on marksism rohkem eetikapõhine. Samal ajal [[leninism]]ile olen ma täielikult vastu. Liiga palju [[võim]]u! Liiga palju teatud laadi [[julmus]]tjulmust! Ja samal ajal ei mingit kõhklust, et vahendeid valimata võimu[[võim]]u hoida, hoolimata teiste õigustest, sealjuures ka põhilistest [[inimõigused|inimõigustest]].
** [[Tenzin Gyatso]], [http://www.postimees.ee/534114/tema-puhadus-elagem-nii-et-elul-oleks-tahendus/ "Tema Pühadus: elagem nii, et elul oleks tähendus"] Postimees, 18. august 2011 (intervjuu [[Roy Strider]]ile)
 
* Kui [[ideoloogia]] on inimese jaoks ülima tähtsusega, siis meie [[aju]] nõrk koht annab võimaluse fanatismiks ja fanaatiliseks vihkamiseks. Ideoloogia aitab inimesel sellisel juhul leida [[elu mõte]]t ja eesmärki. Uskudes midagi, kipume tõlgendama meist erinevat ähvardusena meie elule ja viljakusele. Julmimad teod [[inimkond|inimkonna]] [[ajalugu|ajaloos]] on enamasti tekkinud tülist religiooni[[religioon]]i, [[poliitika]] ja [[kultuur]]i pärast.
** [[Mari Järvelaid]], [https://www.err.ee/921119/mari-jarvelaid-vihkamise-anatoomia "Vihkamise anatoomia"] ERR, 18.03.2019
33 942

muudatust