Julmus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 27 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
 
* Kui sul on valida ainult [[vale]] ja [[häbematus]]e vahel, siis vali häbematus; kui aga tuleb valida vale ning julmuse vahel, siis vali vale.
** [[Marie von Ebner-Eschenbach]], "Aforism on pika mõtteahela viimane lüli". Tõlkinud Krista Räni. [[Loomingu Raamatukogu]] nr 30 /2007
 
* Ta oli avaldanud hullumeelse soovi, et tema ise peaks jääma nooreks, kuna [[pilt]] vananeks; et tema enese [[ilu]] seisaks rikkumata, kuna aga [[nägu]] lõuendil kannaks tema [[kirg]]ede ja [[patt]]ude koormat; et maalitud kuju inestaksid [[kannatus]]e ja mõtte jooned, kuna temas endas säiliks kogu tema õitsev [[noorus]]e meeldivus ja armsus, mis talle just praegu oli nii mõistetavaks saanud. Ega ometi tema soov täide lähe? Niisugused asjad on võimatud. [[Hullumeelsus]] oleks sellest mõeldagi. Ja ometi seisis pilt praegu tema ees, julmuse jooned [[suu]] ümber.
** [[Oscar Wilde]], [https://et.wikisource.org/wiki/Dorian_Gray_portree/VII "Dorian Gray portree]"], 7. peatükk. Tõlkinud [[A. H. Tammsaare]].
 
* Uus [[türann]] toob alati kaasa [[silmakirjalikkus]]e ja julmuse uue sulami. Mõned rõhuvad julmusele, teised silmakirjalikkusele.
* Kui [[ideoloogia]] on inimese jaoks ülima tähtsusega, siis meie [[aju]] nõrk koht annab võimaluse fanatismiks ja fanaatiliseks vihkamiseks. Ideoloogia aitab inimesel sellisel juhul leida [[elu mõte]]t ja eesmärki. Uskudes midagi, kipume tõlgendama meist erinevat ähvardusena meie elule ja viljakusele. Julmimad teod [[inimkond|inimkonna]] [[ajalugu|ajaloos]] on enamasti tekkinud tülist [[religioon]]i, [[poliitika]] ja [[kultuur]]i pärast.
** [[Mari Järvelaid]], [https://www.err.ee/921119/mari-jarvelaid-vihkamise-anatoomia "Vihkamise anatoomia"] ERR, 18.03.2019
 
[[Kategooria:Psühholoogia]]
39 648

muudatust

Navigeerimismenüü