Joel Haahtela: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikitsitaadid
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Uus lehekülg: 'Joel Kauko Kallevi Haahtela (sündinud 10. septembril 1972 Helsingis) on soome psühhiaatriadoktor ja kirjanik. Eesti keeles on temalt ilmunud: * "Liblikakoguja". Tõlkinud Hill...'
(Erinevus puudub)

Redaktsioon: 18. detsember 2020, kell 12:35

Joel Kauko Kallevi Haahtela (sündinud 10. septembril 1972 Helsingis) on soome psühhiaatriadoktor ja kirjanik. Eesti keeles on temalt ilmunud:

  • "Liblikakoguja". Tõlkinud Hille Lagerspetz. Hea Lugu 2012
  • "Elena". Tõlkinud Hille Lagerspetz. Tallinn: Eesti Ekspressi Raamat, 2013
  • "Täheselge, lumivalge". Tõlkinud Hille Lagerspetz. Hea Lugu 2014
  • "Kadumispunkt". Tõlkinud Piret Saluri. Loomingu Raamatukogu 4-5/2014
  • "Adèle’i küsimus". Tõlkinud Kai Aarelaid. Hea Lugu 2020.

"Adèle’i küsimus"

Joel Haahtela, "Adèle’i küsimus". Tõlkinud Kai Aarelaid. Hea Lugu 2020

  • Just hakkas lund sadama. Räägitakse, et tähed on inglite südamed, mis põlevad nende läbipaistvates kehades. Pimedus aga kujutab endast kustunud südameid, mida on mitu korda rohkem, ning seepärast on öös rohkem pimedust kui valgust. Ja lumesadu on kustunud südamete tuhk. (lk 7)
  • Muretsemine on õigupoolest jumalateotus, või vähemasti on see Jumala alahindamine, sest muretsemisega me püüame Jumalalt võimu enda kätte võtta, ja tema kogemuste kohaselt see kuigi hästi ei õnnestu. Pealegi on mured inimesele lõpuks kasuks, sest need panevad meid pöörduma Jumala poole, tahame seda või ei. (lk 55)
  • Vend Paul kõnnib mu kõrval ja ütleb, et on imesid, mis juhtuvad kiiresti ja on imesid, mis juhtuvad aeglaselt. Kiireid imesid ootavad inimesed hea meelega, aga aeglasi imesid nad isegi ei märka. Ja maailm on ometi täis aeglasi imesid. Tihti näeb Jumala juhatust alles tagantjärele. (lk 78)
  • Siin kloostris püüavad nad uuesti kodutee leida, märgib vend Paul. Kuid kerge see pole. Olgugi et vennad loobuvad maisest varast, toob igaüks siiski kaasa enda, oma väikluse, oma osa maailma kurjusest. Ent vahest on põhjust rõõmustada ka iseloomu puudulikkuse üle, sest need hoiavad meele alandliku. Kui voorusest saab põhjus uhkustamiseks, lakkab see ju olemast voorus. (lk 83)

Välislingid

Vikipeedias leidub artikkel