Erinevus lehekülje "Üksikisik" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * Vabadus ei tähenda seda, et indiviid võib lihtsalt suvaliselt lahmida ega hooli mitte millestki. Neoliberaalse individualismi puhul kiputakse kogu aeg vab...')
 
 
 
* [[Vabadus]] ei tähenda seda, et indiviid võib lihtsalt suvaliselt lahmida ega hooli mitte millestki. [[Neoliberalism|Neoliberaalse]] individualismi[[individualism]]i puhul kiputakse kogu aeg vabadust samastama [[hoolimatus]]ega ja siis ongi nii, et näiteks [[sõnavabadus]] tähendab meil sõnahoolimatust. Et võib kasutada ükskõik milliseid sõnu, rääkida ükskõik millist [[jama]] ja see kõik peab olema lubatud, sest "muidu ei ole vabadust" – minu jaoks ei tähenda see seda. Hoolimatus ja vabadus ei ole sama asi. Kõige tähtsam ei ole mitte individuaalne, vaid just kogukondlik vabadus – et [[kogukond]] saaks teha asju omamoodi, nagu on alati tehtud.
** [[Hasso Krull]], intervjuu: Juhan Raud [https://kultuur.postimees.ee/6511827/hasso-krull-jaagem-eurooplasteks-et-kusida-kes-on-eestlased Hasso Krull: jäägem eurooplasteks, et küsida, kes on eestlased] Postimees, 31. jaanuar 2019
 

Navigeerimismenüü