Aadlik: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 572 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * [David:] Talumees kardab ikaldust, maksunõudjaid ja sõjamehi. Kaupmees kardab võistlejaid ja vargaid. Aadlimees kardab kuningat ja kuningas aadli...')
 
Resümee puudub
* [David:] [[Talumees]] kardab [[ikaldus]]t, maksunõudjaid ja sõjamehi. [[Kaupmees]] kardab võistlejaid ja [[vargus|vargaid]]. Aadlimees kardab kuningat ja [[kuningas]] aadlimeest. [[Vaimulik]] kardab [[patt]]u ja [[põrgu]]t. Ainult [[laul]] ja [[muusika]] panevad neid lühikeseks [[aeg|ajaks]] oma [[hirm]]u ja viletsust [[unustamine|unustama]]. (lk 85)
** [[Karl Ristikivi]], "[[Rõõmulaul]]". Lund: Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1966
 
* Kui palju neid aadlikke, võiks arvata, et juba ammu väljasurnud [[seisus]]e võsukesi, ses Delta [[kohvik]]us siis pesitseb?... Vastupidiselt tõenäosusele haistan markii de Fontanges'is hingesugulust krahv Lagallière'iga, kes mind möödunud nädalal oma poissmehekorteris "''five-o'clock''"-teega võõrustas. Aiva lihtlabane puru silma ajamine ses [[elupõletaja]]te kvartalis - musttuhande ludus sonimütsi all on aimata salajast kirge kõrgelennulise elu järele, harrast suguvõsa vapi kummardamist. (lk 22)
** [[Colette]], "Vagabund", tlk Helva Payet, 2010
 
 
[[Kategooria:Ühiskond]]
40 982

muudatust

Navigeerimismenüü