Afganistan: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * Ameeriklastel on sageli see viga arvata, et kui nad kopeerivad enda ühiskonda teises riigis, hakatakse seal hästi elama ja kõik on õnnelikud. Aga nend...')
 
Resümee puudub
 
 
* [[Ameeriklased|Ameeriklastel]] on sageli see [[viga]] arvata, et kui nad kopeerivad enda [[ühiskond]]a teises riigis, hakatakse seal hästi elama ja kõik on õnnelikud. Aga nendes maades see niimoodi ei toimu. Kui lugeda Afganistani [[ajalugu]], on seal alati lahenenud kõik alles siis, kui hõimud jõuavad kokkuleppele. Ilma nende enda kokkuleppeta midagi ei teki, väljastpoolt pole sinna võimalik lahendust[[lahendus]]t viia.
:Rääkisin kohapeal, ja mul oli isegi mõningaid toetajaid, et me pidanuks aitama [[oopium]]ikasvatajatel hoopis teistmoodi elada. Mitte jagama neile [[nisu]], nagu me lõunas tegime, 40 protsenti müüdi turul kohe maha, kuigi oli mõeldud [[seeme|seemneks]]. Pidanuks ehitama näiteks väikesed [[tee]]d küladest suure teeni, ehitama jahehooneid, kus nad saaksid oma põllumajandustooteid hoida.
:Kui inimesel ei ole võimalik elatist teenida, siis võtab ta vastu pakkumise, mis tal seda võimaldab. Ainus süsteem Afganistanis, mis töötas kogu aeg, on uimastikasvatus. Seal on tagatud [[seeme]], krediit, kokkuost, transport, töötlemine – kõik on tagatud. Aga miks me ei kopeerinud seda?
* [[Harri Tiido]], intervjuu pärast lahkumist välisteenistusest: [[Toomas Sildam]], [https://www.err.ee/1120013/harri-tiido-eesti-koige-suurem-oht-on-eesti-ise "Harri Tiido: Eesti kõige suurem oht on Eesti ise"] ERR, 4. august 2020
 

Navigeerimismenüü