Mine sisu juurde

Google: erinevus redaktsioonide vahel

Lisatud 11 baiti ,  2 aasta eest
resümee puudub
Wkentaur (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
Wkentaur (arutelu | kaastöö)
Resümee puudub
2. rida:
 
* Me võime peagi pikendada oma [[elu]] või sõita [[Kuu]]le, kuid mitte miski ei võta meid enam välja Google otsingumootorist. Me jääme sinna igaveseks, niikauaks, kuni maakera tuhaks põleb. Kui keegi peaks kunagi kirjutama maailma [[lunastus]]e [[ajalugu]], siis tuleks tal ära märkida, et [[pattude andeksandmine]] lõppes aastal 1998. Sel aastal leiutati Google otsingumootor. Sellest ajahetkest alates on inimese [[mälu]] painajalikult absoluutne.
** [[Valdur Mikita]], "Lingvistiline mets", 2013, lk 181
 
* Inimesed unustavad [[info]], mille kohta nad arvavad, et see on väliselt kättesaadav, ja [[mälu|mäletavad]] infot, mille kohta nad arvavad, et see ei ole kättesaadav.
** {{halliga|[...] people forget items they think will beavailable externally and remember items they think will not be available.}}
** Sparrow B, Liu J, Wegner DM, "[https://scholar.harvard.edu/dwegner/publications/google-effects-memory-cognitive-consequences-having-information-our-fingertips Google effects on memory: Cognitive consequences of having information at our fingertips]", Science, 2011; 333 : lk 776-778
 
* Eesti [[mets]]ad on tõepoolest midagi Google'i algoritmi sarnast. [[Seen]]elkäik ja guugeldamine on põhimõtteliselt üks ja sama tegevus, mille leiutasid korilased.
2561

muudatust