Erinevus lehekülje "Vihmamets" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * Naiivne oleks arvata, nagu oleks Eesti kusagil turvaliselt kaitstud nurgataguses, mis neis protsessides ei osale. Maakera on ümmargune. Sellel pole nurgatag...')
 
* Naiivne oleks arvata, nagu oleks Eesti kusagil turvaliselt kaitstud nurgataguses, mis neis protsessides ei osale. [[Maa (planeet)|Maakera]] on ümmargune. Sellel pole nurgataguseid. Iga punkt kera pinnal on käsitletav selle keskpunktina. Eesti loodus pole globaalses ökosüsteemis vähem osaline kui [[Brasiilia]] vihmamets. Iga siinne [[puu]] ja [[taim]] on samasugune sõdalane [[kliimamuutus]]e vastases [[sõda|sõjas]] nagu kõik teised puud maailmas.
** [[Edward von Lõngus]]. [https://kultuur.err.ee/896944/taispikk-kone-edward-von-longus-surmatants Kõne "Surmatants" välisministeeriumi kultuuripreemia vastuvõtmisel]
 
 
* Amazonase vihmamets ei ole nagu Atlandi-äärne mets, mis omapäi jäetuna iseenesest taastub. [[Amasoonia]]s tuleb kõik tagasi uuel kujul. Isegi tuhande aasta pärast on seal teistsugune taimestik. Kas sellele mõtlemine ei tee kurvaks? Kaotus on korvamatu.
** [[Marina Silva]], intervjuu: [https://www.americasquarterly.org/article/only-agribusiness-can-change-bolsonaros-mind-on-amazon-marina-silva-says/ "Only Agribusiness Can Change Bolsonaro’s Mind on Amazon, Marina Silva Says"] Americas Quarterly, 26. september 2019
 
 
31 188

muudatust

Navigeerimismenüü