Aadlik: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1529 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
 
* Kui palju neid aadlikke, võiks arvata, et juba ammu väljasurnud [[seisus]]e võsukesi, ses Delta [[kohvik]]us siis pesitseb?... Vastupidiselt tõenäosusele haistan markii de Fontanges'is hingesugulust krahv Lagallière'iga, kes mind möödunud nädalal oma poissmehekorteris "''five-o'clock''"-teega võõrustas. Aiva lihtlabane puru silma ajamine ses [[elupõletaja]]te kvartalis - musttuhande ludus sonimütsi all on aimata salajast kirge kõrgelennulise elu järele, harrast suguvõsa vapi kummardamist. (lk 22)
** [[Colette]], "Vagabund", tlk Helva Payet, 2010
 
 
* "Kas aadlikud siis luuletavad?" küsis Raoul lihtsameelselt. "Arvasin, et see pole neile seisusekohane."
:"Jah, armas vikont, kui luuletad viletsasti, siis pole see seisusekohane, aga kui värsid on head, toob see suurt [[kuulsus]]t. Võtame näiteks härra de Rotrou. Kõigest hoolimata usun ma," jätkas Athos toonil, millega antakse kasulikke õpetusi, "et parem on siiski mitte luuletada." (lk 218)
* Ta kutsus Porthose käeviipega kohale ning näitas talle avaust ja [[trepp]]i. Mõlemad mehed vaatasid teineteisele kohkunult otsa.
:"Kui me ihkaksime ainult [[kuld]]a," sosistas d'Artagnan tasakesi, "siis oleksime nüüd eesmärgile jõudnud ning võiksime surmani [[rikkus]]t nautida."
:"Kuidas nii?"
:"Kas te ei mõista siis, Porthos, et kõigi oletuste kohaselt viib see trepp [[kardinal]]i kuulsasse varakambrisse, millest nii palju kõneldakse, ja meil poleks vaja muud teha, kui trepist alla minna, mõni varakast tühjaks teha, kardinal luku taha panna ja kaduda, viies kaasa nii palju kulda kui jõuame. Lükkaksime selle apelsinipuu oma kohale tagasi ja keegi ei tuleks meilt iial küsima, kust me oma [[varandus]]e oleme saanud. Isegi mitte kardinal."
:"See oleks ilus saak sulidele," ütles Porthos, "kuid kahe aadliku poolt oleks see minu arvates vääritu tegu."
:"See on ka minu arvamine," ütles d'Artagnan, "seepärast ma ütlesingi: "Kui me ihkaksime ainult kulda." Kuid me ihkame siiski midagi muud." (lk 851)
* [[Alexandre Dumas vanem]], "[[Kakskümmend aastat hiljem]]", tlk [[Henno Rajandi]], 2008
 
 
40 982

muudatust

Navigeerimismenüü