Erinevus lehekülje "Daam" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1174 baiti ,  9 kuu eest
resümee puudub
:"Selle üle kannatab järele mõelda," arvas Pipi. "Sest saad aru, õpetaja, ma olen justkui juba otsustanud, et hakkan suureks saades [[mereröövel|mereröövliks]]."
* [[Astrid Lindgren]], [[Pipi Pikksukk (raamat)]], rmt: "Pipi Pikksuka lood". Tõlkinud [[Vladimir Beekman]]. Tallinn: Eesti Raamat, 1999, 4. trükk, lk 139
 
 
* Vana daam istus enamasti kindlas [[kohvik]]unurgas, ka siis, kui tütretütar talle külla tuli, sest ta näis pidavat hubast ruumi oma erasalongiks. Igivana daam võttis veel paar päeva enne oma surma isiklikul kohvikutoolil vastu neid, kes soovisid just temalt mõne haruldase keele või raamatu kohta teavet saada. Vanaema töökoht oli olnud [[Tartu ülikool]]i teaduslikus raamatukogus, aga sinna oli ju kohvikust vaid paarsada sammu nagu küll igale poole ses väikeses ülikoolilinnas.
** [[Reet Kudu]], "[https://teele.luts.ee/index.php/node/3540 Gratis]", Tallinn: Eesti Raamat, 2004, lk 6
 
* Miski ei mõjuta daami väljanägemise [[elegants]]i ja peenust rohkem kui õrnad [[käed]], ja on hämmastav, kuivõrd suurel määral saab igaüks kohase hoole ja tähelepanuga neid parandada. Igal võimalusel tuleks kanda [[kindad|kindaid]] ja need peaksid kindlasti olema tallenahast. Siidkindad ja käpikud võivad olla küll kenad ja maitsekad, kuid ei täida kaugeltki sama eesmärki. Käsi tuleks korrapäraselt pesta leiges vees, kuna külm vesi muudab nad kõvaks ja paneb nad pragunema, kuum vesi aga ajab nad kortsu. Kõigi [[tint|tindi]] jms [[plekid]] tuleks eemaldada otsekohe [[sidrunimahl]]a ja [[sool]]aga; iga daami tualettlaual peaks olema selleks otstarbeks valmis [[pudel]] selle seguga. ("Tualett", 4. ptk, "Käed")
* [[Mood]]i ei tohiks kunagi järgida liiga täpselt, veel vähem lasta end mõjutada ühestainsast [[stiil]]ist; valdavat moodi tuleks muuta ja kohandada sobivaks isiklikule omapärale. Iga daam peaks kaaluma [[värv]]ide erinevat mõju ja riietuse mitmesuguseid vorme, kuna peen maitse riietuses annab tunnistust laitmatust [[otsustusvõime]]st. ("Tualett", 5. ptk, "Riietus")
** [[Judith Montefiore]], "Juudi käsiraamat", 1846
 
[[Kategooria:Elukutsed]]
31 197

muudatust

Navigeerimismenüü