Meetod: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 634 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' ==Proosa== * 6.53 Filosoofia õige meetod oleks tegelikult selline: mitte midagi öelda, välja arvatud seda, mida saab, seega loodusteaduslikke lauseid - seega mid...')
 
Resümee puudub
* 6.53 [[Filosoofia]] õige meetod oleks tegelikult selline: mitte midagi öelda, välja arvatud seda, mida saab, seega [[loodusteadus]]likke [[lause]]id - seega midagi, millel pole mingit pistmist [[filosoofia]]ga -, ja siis alati, kui keegi teine soovib öelda midagi [[metafüüsika|metafüüsilist]], näidata talle, et ta pole oma lausetes teatud märkidele [[osutus]]t andnud. See meetod ei rahuldaks teda - tal poleks tunnet, et me õpetasime talle filosoofiat - aga see oleks ainus rangelt õige meetod.
** [[Ludwig Wittgenstein]], "[[Loogilis-filosoofiline traktaat]]" (tlk [[Jaan Kangilaski]] ja [[Veiko Palge]])
 
 
* Vahe hea ja halva [[kokakunst]]i vahel tuleb eriti selgelt ilmsiks [[hakkliha]] valmistamisel. Tavaline kokk jääb rahule, kui ta hakib või jahvatab koostisosad ja niisutab neid vaevu lahtiklopitud [[muna]]ga, kuid see on väga rohmakas ja ebatäiuslik meetod; neid tuleks [[uhmer|uhmris]] üheskoos rutjuda, kuni ei leia enam ühtki mügarat ega kiudu. Edasised juhised leiab vastavast kirjakohast, kuid see on reegel, mida need, kes soovivad oma kunsti selles harus vähegi silma paista, peavad rangelt järgima.
** [[Judith Montefiore]], "Juudi käsiraamat", 1846, sissejuhatus kokaraamatusse, "Tähelepanekuid koka tarbeks"
 
 
39 652

muudatust

Navigeerimismenüü