Neoliberalism: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikitsitaadid
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Ivalon Olavi (arutelu | kaastöö)
Link
Resümee puudub
 
9. rida: 9. rida:
** [[Keiti Kljavin]], [https://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitektuur/vahekasutus-festivali-korras-eeskujulik-juhtum-paides/ "Vahekasutus festivali korras. Eeskujulik juhtum Paides"] Sirp, 18.08.2017
** [[Keiti Kljavin]], [https://www.sirp.ee/s1-artiklid/arhitektuur/vahekasutus-festivali-korras-eeskujulik-juhtum-paides/ "Vahekasutus festivali korras. Eeskujulik juhtum Paides"] Sirp, 18.08.2017



* Teiseks murranguks olid 1970. aastad, mil Lääneriike tabas uus [[majanduskriis]]. Ühekorraga tõusid nii hinnad kui ka [[töötus]] ning ligemale kolm aastakümmet kestnud [[majanduskasv]] jõudis lõpule. [---] Järgmisel kolmekümnel aastal domineerisid paremmõttes riigi rolli vähendamist ja turumajanduse laiendamist propageerivad [[neoliberaalid]], kes olid kultuurilistes küsimustes jällegi vähem traditsioonilised kui nende eelkäijad, toetades [[üleilmastumine|üleilmastumist]], mittetraditsioonilisi peremudeleid jmt – näiteks oli [[Suurbritannia]]s just konservatiivne partei see, mis [[David Cameron]]i juhtimisel seadustas [[geiabielu]]d.
:Neoliberaalid olid sedavõrd edukad, et nende majanduslikud põhitõed võtsid teatud määral omaks ka [[sotsiaaldemokraatia|sotsiaaldemokraatlikud]] ja tööparteid – nende ideedest sai samasugune "enesestmõistetav normaalsus" nagu oli eelmisel perioodil olnud [[hoolekanderiik|hoolekanderiigi]] idee.
* Viimase kümnendi jooksul populaarsust kasvatanud parempoolseid erakondi ühendab retooriline ägedus, suurem valmidus järsemate muutuste läbiviimiseks, rahvuskonservatiivsus ning valmidus seada kahtluse alla sõjajärgse riigivalitsemise alustalasid, mida ei kristlikud demokraadid ega neoliberaalid ei ole raputanud – [[õigusriik|õigusriigi]] ja [[liberaalne demokraatia|liberaalse demokraatia]] põhimõtteid.
* [[Aro Velmet]], [https://www.err.ee/1120550/aro-velmet-millest-me-raagime-kui-raagime-parempoolsusest "Millest me räägime, kui räägime parempoolsusest?"] ERR, 05.08.2020


==Välislingid==
{{Vikipeedia}}
{{Vikipeedia}}



Viimane redaktsioon: 28. veebruar 2021, kell 20:23


Proosa[muuda]


  • Teiseks murranguks olid 1970. aastad, mil Lääneriike tabas uus majanduskriis. Ühekorraga tõusid nii hinnad kui ka töötus ning ligemale kolm aastakümmet kestnud majanduskasv jõudis lõpule. [---] Järgmisel kolmekümnel aastal domineerisid paremmõttes riigi rolli vähendamist ja turumajanduse laiendamist propageerivad neoliberaalid, kes olid kultuurilistes küsimustes jällegi vähem traditsioonilised kui nende eelkäijad, toetades üleilmastumist, mittetraditsioonilisi peremudeleid jmt – näiteks oli Suurbritannias just konservatiivne partei see, mis David Cameroni juhtimisel seadustas geiabielud.
Neoliberaalid olid sedavõrd edukad, et nende majanduslikud põhitõed võtsid teatud määral omaks ka sotsiaaldemokraatlikud ja tööparteid – nende ideedest sai samasugune "enesestmõistetav normaalsus" nagu oli eelmisel perioodil olnud hoolekanderiigi idee.


Välislingid[muuda]

Vikipeedias leidub artikkel