Erinevus lehekülje "Solidaarsus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
 
'''Solidaarsus''' tähendab kaasmeelsust, ühismeelsust või huvide ühtivust.
 
==Proosa==
* Solidaarsus põhineb [[mõistmine|mõistmisel]]. Nii selle mõistmisel, mis toimub meie ümber, lähemal ja kaugemal. Kuid ka ligimese, tema [[olukord|olukorra]] mõistmisel. Solidaarsus toimib kõige kirkamal ja ehedamal moel, kui ebamugavust ja tõrjutust hakkavad tundma need, kes keelduvad koos teistega kandmast me ühist koormat.
* Me oleme solidaarsed, kui [[kunstigalerii]]de sulgemise või rendihinna tõusu puhul avab [[teater]] oma fuajee eesti kunstnike maalidele. Me oleme solidaarsed, kui läheme "Tagasi [[kool]]i" programmi käigus jagama kooliõpilastele oma kogemusi. Me oleme solidaarsed, kui aitame [[töötu]]ks jäänud naabrit; kui aitame tuttaval üksikemal tema last hoida; kui jagame [[supp]]i neile, kes taandunud teispoole [[lootus]]e piiri.
** [[Toomas Hendrik Ilves]], [https://vp2006-2016.president.ee/et/ametitegevus/koned/2483-vabariigi-president-eesti-vabariigi-iseseisvuspaeeva-pidulikul-kontserdil-johvi-kontserdimajas/index.html kõnest Eesti vabariigi 91. iseseisvuspäeval] Jõhvis (24.02.2009).
 
==Välislingid==
 
{{Vikipeedia}}
 
[[Kategooria:Ühiskond]]
[[Kategooria:Täiendamist vajavad artiklid]]
[[Kategooria:Piltide lisamist ootavad]]
25 121

muudatust

Navigeerimismenüü