Meetod: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 534 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
* Vahe hea ja halva [[kokakunst]]i vahel tuleb eriti selgelt ilmsiks [[hakkliha]] valmistamisel. Tavaline kokk jääb rahule, kui ta hakib või jahvatab koostisosad ja niisutab neid vaevu lahtiklopitud [[muna]]ga, kuid see on väga rohmakas ja ebatäiuslik meetod; neid tuleks [[uhmer|uhmris]] üheskoos rutjuda, kuni ei leia enam ühtki mügarat ega kiudu. Edasised juhised leiab vastavast kirjakohast, kuid see on reegel, mida need, kes soovivad oma kunsti selles harus vähegi silma paista, peavad rangelt järgima.
** [[Judith Montefiore]], "Juudi käsiraamat", 1846, sissejuhatus kokaraamatusse, "Tähelepanekuid koka tarbeks"
 
 
* Nüüd ma õpetan oma kraaditudengeid, et nad peaksid õppima ühe meetodi tõesti hästi ära päris [[ekspert|eksperdi]] tasemel. Neil peaks olema teine, mida nad tunnevad väga hästi, mitte tingimata sama äärmuslikult, ja siis nad peavad olema teadlikud mõnedest teistest oskustest, nii et nad saavad töötada meeskonnas.
** [[Elinor Ostrom]], intervjuu: [https://www.annualreviews.org/userimages/contenteditor/1326999553977/elinorostromtranscript.pdf "An Interview with Elinor Ostrom"] Annual Reviews Conversations, 2010
 
 
39 652

muudatust

Navigeerimismenüü