Ekstravertsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 36 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' ==Proosa== *[Ruth Nibsmith:] "Muidugi tuleb hoolikalt arvesse võtta, kus just inimene sündinud on, ja tähtede puhul loeb see õige palju. Igal juhul aga võib astrolo...')
 
Resümee puudub
:"Sinu jutt kõlab, nagu usuksid seda poolenisti ka ise, Ruth."
:"Poolenisti jah: poolenisti mitte. Sellega on aga samamoodi nagu [[I Ching]]iga. [[Vaist]] peab olema niisama terav nagu [[mõistus]], ja [[astroloogia]]s on astroloogi vaist see, mis sihile viib." (lk 315)
* [Ruth Nibsmith:] Näiteks [[Ekstravertsus|ekstravertses]] teaduskeskses [[Ameerika Ühendriigid|Ameerika Ühendriikides]] aetakse astroloogiaga väga tulusat äri. Jänkid pasundavad ikka vabast tahtest ja sellest, kuidas igaüks on oma saatuse sepp ja nõnda edasi, aga tegelikult on nad niisama [[ebausk]]likud, nagu olid [[roomlased]]. (lk 316)
* [Francis ja Ruth Nibsmith:] "Ma pole ameeriklane, kurat võtku! Ma olen kanadalane. Teie, inglased, ei tee ka iial vahet!"
:"Vabandust, vabandust, vabandust! Muidugi oled sa kanadalane. Kas tead, mida see tähendab? Hingelist [[segadus]]t. Mitmel [[põhjus]]el, kaasa arvatud [[planeet]]ide teatud mõjud, on Kanada [[introvertsus|introvertne]] maa, mis pingutab kõigest väest, et käituda nagu [[ekstravertsus|ekstravert]]. Ärka üles! Ole see, kes sa oled, mitte kellegi teise kehv [[koopia]]!" (lk 330)
* ... suure [[territoorium]]iga väike riik, mis oli psühholoogiliselt alati olnud introvertne - see [[introvertsus]] oli end ilmutanud impeeriumitruuduses, keeldumises lasta end vabastada võimsa naabri sõjaväel sellest, mida vägev [[naaber]] pidas talumatuks koloniaalikkeks - , püüdis nüüd kõigest väest saavutada tolle vägeva naabri ekstravertsust. Kuna Kanada Ameerika ekstravertsusest õieti aru ei saanud, matkis ta järele selle silmaga nähtavaid elemente, ja tulemuseks oli tihti [[kassikuld]]. Kanada oli teelt hälbinud, läbi elanud selle, mida [[antropoloog]]id nimetavad hingekaotuseks. Kui aga hing oli nii kõhklev, hubisev, uje nähtus, kes nutaks siis taga selle [[kaotus]]t, kui saadaval on suuri, ilmseid ja kohe saadavaid [[tulu]]sid? (lk 431-432)
** [[Robertson Davies]], "Mis on lihas ja luus". Tõlkinud Riina Jesmin. Varrak, 1999
39 654

muudatust

Navigeerimismenüü