Erinevus lehekülje "Ilu" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 1662 baiti ,  2 kuu eest
resümee puudub
* Tigedust jätkus igal naisel ümbruskonnas priipärast, ilu aga juba mitte. Ja meie, lapsed, seisime oma ahnete silmade-kõrvadega seal juures ning lasksime oma vastuvõtlikku lapsemeelde sadestuda kõiki elu juhuslikke poripritsmeid, mida nii ohtrasti kleepub täiskasvanute sõnades, mõnikord ka parimatel nende seas. (lk 32)
** [[Silvia Rannamaa]], "Pahema jala päev", rmt: "Kui lapsed mõtlema hakkavad", 1971, lk 23-42
 
 
* Samal hetkel astub tuppa mu ainus toakaaslane. Tema on Pepe (30) — nagu Lolo sõber tollest pingviinimultikast. Poiss võttis nädala puhkust, et üks väike lõik palveteest läbi teha. Tema on tänapäevane [[mugavus|mugav]] [[matkaja]], kelle [[seljakott]]i tassib [[pakikandja]]. See on teenus, mida on võimalik osta igaühel, kes kotti ise tassida ei viitsi. Mõne arvates ei ole kotita palverändur päris palverändur.
:"Mida suurt oli sul nädalaks kaasa tarida?" uurin mehelt, kelle kott on veidi raskem kui minu oma.
:"Riideid! Mulle meeldib, kui iga päev on uued [[riided]] seljas," vastab autotööstuses töötav noorsand. Ilus on olla ilus! (lk 15)
* Esimesed kümmekond kilomeetrit on ilusad. Vesi suliseb, linnud laulavad, sekka [[lehmakell]]ade armas helin. Märkan seda ilu enese ümber ja mul ei ole ühtki muremõtet peas. Väikesed lihtsad asjad ning [[kohalolu]] kunst sunnivad rõõmu tundma.
:Aga tunde seda kõike kuulates väsin viimaks ära ja mul on selline tunne, et keeraks kinni veevulina, peataks linnulaulu ning korjaks lehmadelt kellad. [[Muusika]]t ega enese mõtteid ei taha ammugi kuulda. Reeglina on see märk [[väsimus]]est — vahet ei ole, on see siis füüsiline või vaimne väsimus. (lk 147)
* Carmen räägib, et tegelikult tuleb kogu aeg ilus olla.
:Tema lemmikmõte kõlab hispaania keeles "''Antes muerta que sencilla''", mis kõlab tõlkes umbes nii: "Ka enne surma ei tohi ma kehv välja näha."
:Õige! Elu on liiga lühike, et lubada endale [[lohakus]]t või võimalust, et ekspeika näeb su närbunud olekut. Lõpuni välja - ja stiilselt. (lk 152)
* [[Kertu Jukkum]], "Ma naeran, et ma nutan", 2020
 
==Draama==
24 062

muudatust

Navigeerimismenüü