Erinevus lehekülje "Kiirustamine" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
'''Kiirustamine''' ehk '''rutt''' on püüd mahutada vähese aja sisse võimalikult ohtralt tegevust.
 
==Proosa==
* Kiirusta aeglaselt!
* Ladina ''Festina lente'', vanakreeka σπεῦδε βραδέως (''speũde bradéos'').
** Rooma ajaloolase [[Suetonius]]e teatel ("De vita Caesarum") oli see juba tollal tuntud sentents Rooma esimese keisri [[Augustus]]e üks lemmikütlusi. Augustuse kuldmüntidel kasutati selle sümbolina krabi ja liblikat, kuid levinud motiivid olid ka jänes teokarbis, kameeleon ja kala, teemantsõrmus lehestikus ning levinuim variant: ankru ümber keerdunud delfiin. Samasisuline on Eesti vanasõna "Rutta, aga pikkamööda".
 
 
* [Simon Darcourt:] [[Arst]]id ja kogudusevaimulikud on kiireloomuliste juhtumite alal vanad kalad ja teavad, et harva on millegagi nii põletavalt kiire, et poleks aega korralikult riidesse panna ning juua seda tehes tassi lahustuvat [[kohv]]i. Autoriteetsed isikud peavad neid ootava inimliku [[õnnetus]]e toimumispaigale jõudes [[külmaverelisus|külmaverelised]] välja nägema. (lk 257)
** [[Robertson Davies]], "Mässajad inglid". Tõlkinud Tõnis Leemets. Varrak, 1997
 
 
* Kui [[kiirus]]e ja jõudmatuse tunne on eriti akuutne, heita pikali. Oodata, kuni üle läheb. Sest varem või hiljem ta läheb. Enne mitte tõusta. See ei võta üldse aega. Vastupidi: annab. Ja täiesti lõpmatult. Sest nii see on: meile kuulub kogu meie Aeg ja muud aega polegi olemas. (lk 202)
 
** [[Tõnu Õnnepalu]], "Lõpmatus. (Esimene kevad)", Eesti Keele Sihtasutus, 2019
 
31 067

muudatust

Navigeerimismenüü