Erinevus lehekülje "Aafrika äärel" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
Märgis: Käsitsi tühistamine
Tsitaadid väljaandest: Karen Blixen, "Aafrika äärel". Tõlkinud [[Riina Jesmin]]. Mediasat Group, 2005, sari "Eesti Päevalehe raamat" 15.
 
* Kohvifarmis on väga ilusaid aegu. Kui istandus [[vihm]]ade alates õide puhkes, pakkus see pimestavat pilti - otsekui kriidipilv [[udu]]s ja vihmapihus kuuesaja aakri kohal. Kohvipuuõiel on õrn mõrkjavõitu lõhn nagu laukaputiõiellaukapuuõiel. Kui [[põld]] küpsetest marjadest punetama lõi, kutsuti kõik [[naised]] ja [[laps]]ed, keda nimetatakse toto'deks, koos meestega [[puu]]delt kohvi korjama; seejärel veeti saak furgoonidega ja vankritega [[jõgi|jõe]] äärde [[vabrik]]usse. (lk 8)
* Suur kohvikuivati pöörles ja pöörles, keerutas oma raudkõhus [[kohv]]i ja kõlises, nagu uhuks [[vesi]] rannikul [[kivi|kive]]. Vahel sai kohv kuivaks ja tuli kuivatist välja võtta keset [[öö]]d. See oli maaliline hetk: hulk tormi[[latern]]aid valgustas vabriku hiiglaruumi, kus kõikjal rippus [[ämblikuvõrk]]e ja kohvikestasid, ja lambivalgel paistsid ümber kuivati innukad mustad näod; tundus, nagu rippunuks vabrik suures Aafrika öös otsekui särav [[kalliskivi]] etiooplase [[kõrv]]as. (lk 8)
* [[Linn]] mängib sinu elus alati mingit osa; on koguni ükskõik, kas sul on sellest öelda rohkem head või halba; vaimse gravitatsiooniseaduse kohaselt tõmbab see enda poole sinu vaimu. (lk 9)

Navigeerimismenüü