Daalia: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 33 baiti ,  1 aasta eest
Resümee puudub
 
==Proosa==
* Üksik [[talu]] kaasiku serval, vaevalt märgatava, kinnikasvanud teeraja ääres on mulle alatiseks meelde jäänud — jorjenite pärast. Jorjeneid oli seal nii palju, et vana [[maja]] jäi nende varju, lausa uppus [[õis|õitesse]]. Ei üllatanud mitte niipalju lillede[[lill]]ede rohkus kui [[ilu]] ja [[hea maitse]], mis siin pilku[[pilk]]u köitis: iga taime[[taim]]e õige paik, värvide[[värv]]ide valik ja õitsemise järjekord. Kuidas nad muidu nii hästi silma paistsid ja meelde jäid. (lk 10)
* See oli omamoodi haruldane [[kollektsioon]] daaliaid. Kusagil pole ma neid näinud korraga rohkem ega rikkalikumalt õitsemas. Maja räästa alla ulatusid tumedalehelised mustjaspunaste õitega hiigelpõõsad. Nende kõrval heledaverelised, elevandiluuvärvi õied sügavale kummardumas, suured kui kuukettad. (lk 12)
* Rohkem rääkis küll tema, sest ma ei teadnud jorjenitest rohkemat kui seda, et ei ajanud neid näiteks [[päevalill]]edega segi. Aga jorjeneid oli siin tõesti eripäraseid, sellest oleks iga võhikki aru saanud: täidisõielised, õilmed väikesteks torukesteks keeratud, õied kui pallid; teised suure, kuldse südamiku ning laiade, harevil kroonlehtedega, edasi lumivalged, kollased, roosa-punase-valgekirjud, korrapärased ja korrapäratud. Värve täis- ja pooltoonides, madalavarrelisi ja mul üle pea ulatuvaid.
:Neil olid kõigil nimed ja päritolu. Ühed omakasvatatud, teised kaugelt toodud, kaugele saadetud ja vastu saadud. (lk 12)

Navigeerimismenüü