Arvamus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 221 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
{{toimeta}}
 
==Proosa==
* XXII. Peab järele mõtlema etteantud eesmärgi ja iga iseenesestmõistetavuse üle, millest tulenevad meie arvamused. Sest muidu on kõik täis otsustamatust ja rahutust.
* XXIX. [[Iha]]dest on mõned loomulikud ja [hädavajalikud, mõned loomulikud ja] mittevajalikud ning mõned pole ei loomulikud ega vajalikud, vaid tekivad kõigest tühja arvamuse tulemusena.
* [[Rahvahääletus]]el ei lepita milleski kokku, seal ei tehta [[kompromiss]]e, ei muudeta oma arvamusi või positsioone, ei kuulata ära vastaspoolt ega võeta arvesse tema muresid või ettepanekuid – seal lihtsalt loetakse kokku hääled mis on poolt ja hääled mis on vastu. See on poliitilise protsessi lühistamine, [[demokraatia]] tuumanupp. Selle nupu vajutamine ei liida erinevatel seisukohtadel olevaid inimesi maagiliselt üheks rahulolevaks rahvaks, vaid lihtsalt jagab nad võitjateks ja kaotajateks – ja kardetavasti ei ole sugugi kindel, et kaotajad oma allajäämisega niisama lepivad, eriti juhul, kui see allajäämine on napp.
** [[Tarmo Jüristo]], [https://memokraat.ee/2014/08/vox-populi-vox-dei/ "Vox populi, vox dei"]. Memokraat, 11. august 2014
 
 
* Suhtu kõikidesse arvamustesse skeptiliselt, aga proovi igaühes neis leida midagi väärtuslikku. (lk 2202)
** [[Ron Padgett]], "Kuidas olla täiuslik", tlk Marju Randlane, Akadeemia 12/2017, lk 2201-2206
 
==Allikata==
40 977

muudatust

Navigeerimismenüü