Näitus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 684 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
Resümee puudub
Resümee puudub
 
 
==Proosa==
* [H]akkasin maalides mõtlema, et kõik minu enda näitused on olnud [[põgenemisruum]]id ja ka [[galerii]] on ruumina nagu [[maailm]] maailmas, iga näitus on [[põgenemistuba]]. Kui vaataja astub ruumi, on see iga kord uus põgenemistuba.
** [[Maarit Murka]], intervjuu: Tõnu Karjatse, [https://kultuur.err.ee/918296/maarit-murka-iga-naitus-on-pogenemistuba "Maarit Murka: iga näitus on põgenemistuba"] ERR, 09.03.2019
 
* Koolis oli [[joonistamine]] ikka "kolm" olnud, seal pidi Arkaadi maalima õpilaste spordipäeva, terve karja suusatavaid lapsi, uisutavaid, kelgutavaid, lumesõda pidavaid lapsi, pildi serva aga õpetaja, stopper käes, mõni ime siis, et sellest midagi välja ei tulnud; hiljem [[kunstinäitus]]tel käies nägi Arkaadi, et paljud kunstnikudki vältisid oma piltidel inimfiguure — ja ta polnud näinud ühtegi [[maal]]i, mis oleks kooli spordipäeva kujutanud. (lk 11)
** [[Astrid Reinla]], "Majapidamine", rmt: Astrid Reinla, "Inimestega", 1982
 
 
* Vanamoodsast härraskäitumisest hoolimata on Popescu vägagi lõbus ja hea huumorimeelega mees. Tal on lugemata arv lugusid oma kodumaa haritlastest kommunistliku süsteemi küüsis. Ta jutustab näiteks, mis tehnikaid kasutades [[rumeenlased]] välismaiste raamatute näituselt raamatuid varastavad, röövides vahel ära kogu näituse. Popescu arvates on [[varastamine]] igati sünnis tegevus. Välismaist kirjandust ei näegi mujal kui näitustel. Hea kirjanduse hankimine on Popescu arvates üks põhilisi [[inimõigus]]i. Kui ostmisõigust ei anta, siis on kõik vahendid lubatud. (lk 128)
** [[Tuula-Liina Varis]], "Kilpkonn ja õlgmarssal", tlk [[Piret Saluri]], 2012
 
[[Kategooria:Kunst]]
39 648

muudatust

Navigeerimismenüü