Täpsus: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 686 baiti ,  1 aasta eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: ' * Naljakas, arutas miss Stein, Pablo on alati täpsus ise, ta ei tule kunagi varem ega jää kunagi hiljaks, ta uhkustab, et täpsus on kuningate viisakus, isegi Fernande o...')
 
Resümee puudub
 
==Proosa==
 
* Naljakas, arutas miss Stein, Pablo on alati täpsus ise, ta ei tule kunagi varem ega jää kunagi hiljaks, ta uhkustab, et täpsus on kuningate [[viisakus]], isegi Fernande on tema tõttu täpne. Muidugi ütleb ta sageli [[jah]], kui tal pole vähimatki kavatsust teha seda, mille peale ta jah ütleb, ta ei saa ei öelda, ei ei kuulu tema sõnavarasse ja tuleb endal aru saada, kas tema jah tähendab jah või tähendab [[ei]], ent kui ta kord ütleb jah, mis tähendab jah, ning tänase õhtu kohta ta nii ütles, siis on ta alati täpne. Need olid veel [[auto]]mobiili-eelsed ajad ning keegi ei muretsenud õnnetuste pärast. (lk 14)
** [[Gertrude Stein]], "Alice B. Toklase autobiograafia", tlk Malle Talvet, 2008
 
 
* [[Pentti Saarikoski|Pentti]] joob oma igapäevases tapvas taktis, mille [[rütm]] muutub harva. [[Hommik]]ul pudel või vähemalt pool haljast viina; seda juues keerutab ta oma musta [[tool]]iga, vahib aknast välja või loeb, kuhjab lauale pabertaskurätikunutsakuid ja tuhatoosi ääreni täis kangete [[sigaret]]tide konisid. Hiljem "Hansas" neli tundi [[džinn]]i ja õhtul kodus veel pool või terve pudel haljast viina. Peaasi, et hommikuks pool või terve pudel viina võtta oleks. Ta on oma varudega väga täpne ja hoiab oma viinad endale. Tema pudelist ei pakuta kellelegi. (lk 86)
** [[Tuula-Liina Varis]], "Kilpkonn ja õlgmarssal", tlk [[Piret Saluri]], 2012
 
[[Kategooria:Teemad]]
39 648

muudatust

Navigeerimismenüü