Erinevus lehekülje "Eeva Tikka" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Suurus jäi samaks ,  2 kuu eest
resümee puudub
(Uus lehekülg: 'thumb|Eeva Tikka '''Eeva Tikka''' (sündinud 31. juulil 1939 Ristiinas Soomes) on Soome kirjanik. =="Tundruhunt"== Tsitaadid väljaandest: Eeva Tikka, "Tundruhunt", tlk Luule Sirp, 1981. * Korteriomanik oli paar päeva pärast ema surma külla tulnud. Oli kaastunnet avaldanud ja valgeid krüsanteeme toonud. Kõnelnud ülevoolavalt ja pikalt. :"Üürileping oli tehtud teie emaga, nagu preili isegi teab, oh, küll on kurb sellest nüüd kõn...')
 
:Varsti pärast seda hakkas ta paksuks minema, kuigi ei söönud sugugi rohkem kui varem. Mõnikord võttis mõne kilo alla, siis jälle juurde. See oli nähtavasti ainevahetusest, sinna polnud midagi parata. (lk 18)
 
* Viimasel ajal oli ta kassi jälginud: kas loom ärkas ema puudumist, kas ehk igatses tema järele? Sellest ei sa a n u d arm, looma kollastest silmadest ei saamid midagi välja lugeda. Ta ei ilmutanud üldse muid tundeid kui näljatunnet. Irja tundis peaaegu lugupidamist nii täiusliku enesevalitsuse vastu, kuid teiselt, poolt, kas seal üldse oligi midagi, mida valitseda? Kass ei hoolinud isegi kolimise askeldustest, seni kui tal oli oma alatine magamiskoht vanas pesukorvis ema toa keskkütteradiaatori kõrval. (lk 18-19)
välja lugeda, Ta ei ilmutanud üldse muid tundeid kui näljatunnet. Irja tundis peaaegu lugupidamist nii täiusliku enesevalitsuse vastu, kuid teiselt, poolt, kas seal üldse oligi midagi, mida valitseda? Kass ei hoolinud isegi kolimise askeldustest, seni kui tal oli oma alatine magamiskoht vanas pesukorvis ema toa keskkütteradiaatori kõrval. (lk 18-19)
 
* Mida loom tundis enne surma, kas ta üldse tundis? Ette ta seda ei teadnud, ei osanud teadlikult karta. Aga siiski põikles selle eest kõrvale nii kaua kui sai, tema vaist pages surma eest lõpuni. Loom ei otsinud kunagi ise oina otsa, kuigi ta elu võis olla üksainus kannatus. Aga inimene otsis, mõnikord — kas enesehävitamistung oli siis kõrge vaimse taseme tunnus, sest loomal seda ei olnud? (lk 20-21)
28 466

muudatust

Navigeerimismenüü