Erinevus lehekülje "Eeva Tikka" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 4 baiti ,  2 kuu eest
resümee puudub
:Varsti pärast seda hakkas ta paksuks minema, kuigi ei söönud sugugi rohkem kui varem. Mõnikord võttis mõne kilo alla, siis jälle juurde. See oli nähtavasti ainevahetusest, sinna polnud midagi parata. (lk 18)
 
* Viimasel ajal oli ta kassi jälginud: kas loom ärkasmärkas ema puudumist, kas ehk igatses tema järele? Sellest ei sasaanud a n u d armaru, looma kollastest silmadest ei saamidsaanud midagi välja lugeda. Ta ei ilmutanud üldse muid tundeid kui näljatunnet. Irja tundis peaaegu lugupidamist nii täiusliku enesevalitsuse vastu, kuid teiselt, poolt, kas seal üldse oligi midagi, mida valitseda? Kass ei hoolinud isegi kolimise askeldustest, seni kui tal oli oma alatine magamiskoht vanas pesukorvis ema toa keskkütteradiaatori kõrval. (lk 18-19)
 
* Mida loom tundis enne surma, kas ta üldse tundis? Ette ta seda ei teadnud, ei osanud teadlikult karta. Aga siiski põikles selle eest kõrvale nii kaua kui sai, tema vaist pages surma eest lõpuni. Loom ei otsinud kunagi ise oinaoma otsa, kuigi ta elu võis olla üksainus kannatus. Aga inimene otsis, mõnikord — kas enesehävitamistung oli siis kõrge vaimse taseme tunnus, sest loomal seda ei olnud? (lk 20-21)
 
* Öösel lärmas joobnud seltskond tänaval ja üks naine karjus appi. Irja läks akna juurde ja praotas kardinat; vastasmaja akende eesriided praotusid samuti. Paks vana naine küünitas end aluskuue väel aknast kaugele välja.
28 583

muudatust

Navigeerimismenüü